Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha ez első rutin...

Normális, ha ez első rutin óra után azt érzem, hogy ez nekem nem fog menni?

Figyelt kérdés

Túl vagyok az első órán.Kb 3szor fulladtam le a másfél óra alatt,azzal nem volt gond.Váltani is tudok,de egyszerre csak egyvalamire tudok figyelni.Tehát ha megyek,akkor arra figyelek,hogy mikor kell kanyarodni,benyomjam a kuplungot,kitegyem az irányjelzőt.Szétnézni már nem megy.Se tükörbe,se sehogy.Ahhoz kb meg kéne állnom.Úgy érzem,nem tudok ennyi mindenre figyelni.Ha belejönnék biztos jobban menne,de úgy érzem,arra nem lesz elég a kötelező óra.Olyan lassan merem felengedni a kuplungot,hogy közben nem is tudok másra figyelni.Alkalmatlan vagyok a vezetésre szerintetek?Vagy ez normális?Itt olyanokat olvasok,hogy első alkalommal kivitték őket forgalomba.Hát nem tudom,szerintem engem soha nem fognak kivinni:).

Sosem vezetem még ezelőtt.


2010. nov. 19. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Ha nem vezettél még előtte akkor ez természetes! Annyi mindenre kell odafigyelni egyszerre! Kit érdekel, hogy kit vittek ki a forgalomba és kit nem! 2 eset van: Akik már tanultak vezetni (sokan tagadják, hogy tehetésgesebbenk tünjenek), vagy akik nagyon félnek még gázt adni is. A forgalomban pikk-pakk az oktató felvált 4-5-be, kivisz egy védett útra és csak egyenesen kell tartani az autót. Mi abban a nagy dolog? (ha első órán visz ki akkor nem várja el, hogy mindent tudj, helyetted csinál mindent). Míg a rutinpályán minden cm-re oda kell figyelned, beállnod, tolatnod, stb, stb, amikor még nem is érzed az autót. Hamar rá fogsz érezni! Sok sikert! Gondolj bele: MINDENKI egyszer volt kezdő! (még azok is akik majd a forgalomban beugatnak, ledudálnak, beszólnak)
2010. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Igazából csalódott is vagyok,azt hittem,jobban fog menni.HOlnap délután kiderül,menthetetlen vagyok-e:)

Úgy érzem csak én vagyok rém béna antitálentum.Az oktató jófej,eddig még nem kiabált,nem morgott,türelmes volt.Remélem továbbra is így lesz.

2010. nov. 19. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Abszolút normális!

Ezzel nincs semmi gond, a figyelmedet meg szépen lassan meg tudod majd osztani az autó kezelése, meg a forgalom és kresz szabályok betartása között.


Az autó kezelését készség szintjén fogod elsajátítani, de ez egy folyamat, ami nem azt jelenti, hogy beülsz és mindent azonnal vágsz!


Semmi ok az aggodalom :)

2010. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én még a 8. után is tök béna voltam. 10 éve van jogsim. Ott végül is csak az alapokat tanítják. Úgyis az életben kell megtanulnod, érezned a járművet. Akkor majd már oda sem figyelsz ilyesmire, minden ösztönös lesz.

Ne add fel! természetes, hogy nem mindenki jön bele könnyen.

2010. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg a családba van autó, akkor kérd meg a szüleidet hogy vigyenek el gyakorolni, ahol még annyi stressz sincs hogy az oktató kiabálhat veled. Két óra alatt nem tanulsz meg vezetni, ezért gyakorolj amikor/ahogyan tudsz.

De mondok jobbat, 30 óra alatt sem tanulsz meg vezetni, hiába van a kezedben egy papír.


Nekünk az oktató úgy mondta, hogy a 30 óra után a jogsi arra jogosít fel, hogy egyedül, a forgalomban tanulj tovább vezetni.

Apám meg anno azt, hogy 100 ezer balesetmentes km és minimum két levezetett tél kell ahhoz kijelenthesd: tudok vezetni!


Sőt azt se felejtsd el, hogy millió km-t levezetett emberek is okozhatnak/szenvedhetnek el balesetet.


No ennyi, remélem segítettem :))

2010. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van autó a csaaládban,és gondolkodom is rajta,hogy "gyúrunk kicsit".Nem szeretném tönkretenni az autónkat.Köszönöm a biztatást mindenkinek!
2010. nov. 19. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyan, ha rutinpályán gyökketővel mész szinte lehetetlen tönkretenni. És ezen szerintem minden kezdő átmegy. Nekem is volt egy szakaszom, de nem kell hozzá nagyon sok rutin és nem arra fogsz figyelni, hogy mit cseszek el.

Én meg mikor kimentem a forgalomba akkor eleinte csak a KRESZ-t próbáltam betartani, és csak a vizsga napja előtti vezetést élveztem. Akkor már nem azon agyaltam folyton, hogy úristen, mi lesz. Csak mentem amerre az oktatóm mondta. A végén meg ő mondta, hogy holnap is így kéne majd csinálni, a vizsgán.

2010. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szerintem is tök normális, én évek óta vezetek, de a mai napig nem hallgatok zenét a kocsiban, az már egy ingerrel több volna a kelleténél. Tényleg sokmindenre kell figyelni.
2010. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, igen, a zene a kocsiban egy érdekes kérdés, nekem az oktató egy bizonyos óraszám után gyakorta bekapcsolva hagyta a rádiót, igaz, halkan szólt de kezdőként nem volt könnyű figyelmen kívül hagyni. Tényleg sokkal nehezebb úgy figyelni :))
2010. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem udom,nézitek-e a kérdést.Nem kellett plusz órát vennem,de végig éreztem,hogy nem vagyok felkészült.A vizsga előtt mentem még 2 kört,és minden jó volt.Na akkor éeztem először azt,hogy oké,mostmár magabiztos vagyok.Kétszer voltam a forgalomban,elsőre szinte mindig lefulladtam,másodszorra már körül is néztem szinte mindig mikor kellett,egyszer fulladtam le és már figyelem a tbálákat is.Köszönöm mindenkinek!
2010. dec. 8. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!