Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek robogót, vagy várjak...

Vegyek robogót, vagy várjak egy évet és egy 125ccm-es motort?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudok dönteni, robogót meg tudnám venni már akár most (na meg persze kéne egy jogsi még) és mehetnék vele. De sokat fogyaszt, kicsi a teljesítménye, unalmas vezetni. De közlekedni jó lenne. De a 125-ös még jobb lenne, mert az nagyobb teljesítményű, kevesebbet fogyaszt de erre várnom kéne sokat plusz gondolom az A1-es jogsi sokkal nehezebb letenni mint az M-est... Nem tudok egyszerűen dönteni...
2010. nov. 17. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

A1-es jogsi valóban nehezebb, és drágább is. Na meg egy 125ös motor már rendszámos, és vizsgáztatni kell, megvételnél átírási díj, eredetvizsga, stb, biztosítása is drágább. Előnye: gyorsabb, akár kétszemélyes.

50es robogó (vagy bármi ami 50es) előnye: legolcsóbb biztosítás, nincs rendszám, tehát se vizsgára nem kell hordani, plusz ha véletlenül khhhmmmm :) szabálytalankodsz, nem tudnak elkapni. Át tolhatod zebrán is. Csak egy adásvételi kell a biztosítás mellé, meg egy akármilyen kategóriás jogsi. Hátrány: lassab, 1személyes, nem mehetsz autópályára. Nagyjából ennyi, majd kiegészítenek a többiek.

2010. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50es robogo nem fogyaszt tobbet mint egy 125os es egyaltalan nem fogyaszt sokat...ezt hol hallotad?
2010. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél. Ki tudja, lehet holnap elcsap a busz, és akkor fölöslegesen vártál, így meg legalább addig is élvezed az életet egy kicsit. Aztán majd ráérsz cserélni.
2010. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk egy 125 4tből Pl NX 125 el lehet menni 2.5L-er amíg egy aerox megeszik 3.5-4et
2010. nov. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 POciCi ***** válasza:

Várj 1évet

én későn gondolkodtam és elbasztam

letettem M-re van 1 50es enduróm ami minimum 4.5-et eszik (ami eléggé szar ha aztnézzük h fater 600asa is annyit eszik xD) + már rohadtul unom az átlag 80Km/h-t :)

2010. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szerintem várj egy évet!!

Méghozzá azért, mert ha akarsz vári egy évet akkor gondolom most 15 éves vagy, 16 évesen leteheted a 125ös kategóriát.

ÉS, ha leteszed, akkor 2 év múlva, az az 18 évesen egy különbözeti vizsgával mehetsz is A korlátlan kategóriára.

ha leteszed kismotorból akkor, így lehet később legkorábban nagymotor jogsid, én is így csináltam, és nem bántam meg, persze csak akkor jó így ha komolyabban szeretnél motorozni később.

Ha robogózni szeretnél, akkor meg ne várj egy évet:)

Bár abból az 1 évből is csak fél év lenne, szerintem ilyen hidegbe már nem oktatnak motorra, magyarul várhatsz tavaszig, és akkor tehetnéd le a kismotort, utána meg csak fél év és csinálhatod 125-re, nem mellesleg a vizsga, meg az órák is ugyanannyiba kerülnek, és 125-ös papírokkal sokkal több lehetőséged lesz motorozni, mert az 125cc.ig minden motorra használhatod.

Minden jót:)

2010. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja amúgy előző vagyok, és szerintem semmivel sem nehezebb a 125ös mint a robogó ;)
2010. nov. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

*6.sor

-kismotorból

+125-ből


Bocs, csak már este van...

ÜDV!

2010. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!