Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket választanátok? Új...

Melyiket választanátok? Új népautó vagy régi vérbeli nagyágyú?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok?Vennétek egy új és szép és kényelmes,sok extrával felszerelt, jól fogyasztó, elérhető

árú kocsit(pl: H Astra)vagy ezért a pénzért vennétek egy mondjuk 10 éves BMW 180 ezer km-rel?Csak az érzés kedvéért?

A példák lehet h nem voltak pontosak...most az mindegy is... az a lényeg hogy öreg autó az autózás élményéért vagy fiatal népautó a közlekedésért?


2010. nov. 14. 13:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Sok használt autóm volt már, folyamatosan mindig kellett valamit tákolgatni, szervizeltetni rajtuk. Aztán megelégeltem, gyűjtöttem és vettem egy új Kalost. Ennek 7 éve és csak a benzint veszem bele :)
2010. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 lodarazs ***** válasza:

"nekem egy tökéletesen felújított CamaroSS van...('69)"


Van ízlésed... Grat

2010. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 25 éves Opel Asconám van, szeretem, de nem vetnék meg mellette egy új autót sem.
2010. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen régi autókat azok vesznek akik villogni akarnak vele, hogy BMW-jük van, de nincs pénzük újra. Így aztán jóformán átmegy a dolog önmaga paródiájába.
2010. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy szépen rendben tartott 10 éves BMW vagy Mercedes a mai napig elvarázsol. Az, hogy gondozzák, törődnek vele úgy, ahogy egy prémium autóhoz illik.

Az új (H Astra) tagadhatatlanul használhatóbb és valószinüleg olcsóbb is a szervizelése mint a régebbi prémium autóknak. Tényleg az a kérdés hogy mit szeretnél.

HA autó kell akkor az Újabbat veszed és beletekersz 200ezeret.

Ha viszont élményből, vagy szerelemből veszel autót, akkor is egyértelmű a válasz. PL nekem a kettővel ez előtti 5ös BMW vagy az egy Generációval korábbi Subaru OUTBACK\Legacy és Forester illetve a Blobeye WRX Impreza a gyengém.

2010. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy szovjet gyártmányú veterán Volgám van. És nem a fényűzés miatt, hanem mert gyermekkorom óta szerelmes vagyok ebbe a formába/típusba, arról meg nem tehetek, hogy közben eltelt több, mint 30 év, mire eljött az az idő, hogy vehessek magamnak egy ilyet. Akik azt mondják, a villogás miatt, azokat gyönyörűen kiröhögöm ilyenkor. Az igaz, hogy ma már ritkaság számba menő veterán, hatalmas, és túlságosan csillog, de nekem nem ezért kell. Azért, mert amióta az eszemet tudom, vágytam rá. Külsőre tökéletes, viszont motorikusan folyamatosan figyelni kell rá. De én nem autónak vettem. Volgának. Az autók nem érdekelnek. Én azt mondom, régi nagyágyút annak érdemes venni, aki valóban szeretni tudja. Óvni, gondozni kívül-belül, megismernie minden apró részletét. Aki meg csak azért, hogy eljusson A-ból B-be, annak jöhet a tucatjárgány: ami nem cél, hanem csupán az eszköz. A múlt nagyágyúinak szexepilje, ha valami elromlik benne, a jelen tömegdarabjai esetében pedig bosszúság. Mindkettő lehet jó választás, egyedül a választó személyiségétől, múltjától, céljaitó függ minden...
2010. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hát igen...azt hiszem minden kommentben van igazság.

Az tényleg bámulatos hogy a "nagy vasak" pl BMW mennyire tartják az árukat!

A legjobb megoldás azt hiszem egy új autó lenne a napi használatra és egy fenevad hétvégére... dehát sajnos ezek nem mindenkinek megvalósíthatóak.


Az igazi aszfaltszaggató Camaro...hát igen...azt hiszem ez minden hímnemű egyed nagy álma... :)


A Volga egy időben nekem is nagy szerelmem volt!Az M 24-es.

Egyszer régen motorral álltam a lámpánál és begurult mellém egy csodaszép fekete példány.A motorházteteje plexiből volt és lehetett látni a motorját!

Ha nem lenne ilyen macera és sok pénz az átírási költség akkor sok autót végig lehetne próbálni.

2010. nov. 14. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!