Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha slusszkulcsot...

Mi történik ha slusszkulcsot menet közben valaki kirántja vagy visszafordítja (leállítja)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
leáll az autó :) elmegy a motorfék, bekapcsol a kormányzár, sztem nem érdemes vele viccelődni.
2010. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A motorfék megmarad, de a kormányzár tényleg veszélyes!
2010. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
megmarad a motorfék? komolyan? azt hittem az is elmegy....
2010. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A szervofék megy el
2010. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
megmarad a motorfék, sőt még erősebb is lesz.
2010. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Motorfék nem marad meg, csak lassul az autó de nem attól... Kormányzár is csak akkor kapcsol be ha elfordítod a kormányt, egyenesben nem történik semmi csak lelassul a kocsi, majd megáll

Anno a régi kocsinkban még ki lehetett egy gombbal venni a gyújtáskapcsolót, anyám menet közben kivette de nem történt semmi, ugyanúgy működott a kocsi

2010. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
és ha sebességbe van kuplung nélkül?
2010. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor fogja a motor. Olyan mint a motorfék. Előbb utóbb megáll :)
2010. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ugy tudtam, hogy ha a kocsit betoljak, tonkreteszi a motort. ha menet kozben leallitod, ay nem olyan, mintha betolnanak? ezzel nem teszed tonkre a motrot?

bocsi a helyesirasert.

2010. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"ugy tudtam, hogy ha a kocsit betoljak, tonkreteszi a motort. "

Egyáltalán nem teszi tönkre a motort. Amit tönkretehet, az a katalizátor, mégpedig azért, mert üzemanyag kerül bele, azt meg nem nagyon szereti...


"ha menet kozben leallitod, ay nem olyan, mintha betolnanak? ezzel nem teszed tonkre a motrot?"


Nem olyan. Ilyenkor ugyanis leáll az üzemanyag-szivattyú. Márpedig ha leáll, akkor nem tud üzemanyag kerülni a katalizátorba, így nincs amitől tönkremenjen. Ezt a "motrot" szót meg felejtsük már el, a "motor" szó tárgyragos alakja a "motort".

2010. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!