Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik a kocsival, ha...

Mi történik a kocsival, ha menet közben kihúzom a slusszkulcsot?

Figyelt kérdés
sebességben van a kocsi, kuplung sincs kinyomva, szóval csak simán kiveszem a kulcsot... lenne valami baja a motornak? gondolok arra, hogy menne még jópár métert a kocsi úgy, hogy nincs olajnyomás a motorban, meg hasonló...
2010. szept. 7. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elmenne a fék és kormányszervó, az is lehet, hogy bekattanna a kormányzár is. Szerintem ne kísérletezz vele, balesetveszélyes!!!
2010. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Biggus Dickus ***** válasza:

Miért ne lenne olajnyomás? Az olajszivattyút a vezérműszíj hajtja.


Az autó ugyanúgy lassulna, mintha csak lelépnél a gázpedálról. A kormányzár viszont bekattanna és emiatt nem tudnád irányítani az autót.

2010. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Biggus Dickus ***** válasza:
A szervók nem mennének el, amíg a motor forog. (Kivéve az elektromos kormányszervó).
2010. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem engedi, csak ha beletöröd. De egyik ismerősömnek a céges kamionjába úgy elkopott a kulcs, hogy simán kijön és úgy hogy nem fordul semerre, ezáltal mindegy hogy bennevan-e a kulcs vagy nem, a kocsi megy...
2010. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem lessz a motornak semmi baja azon kivül h ha igy áll le a motor ahogy irtad akkor az is előfordulhat mivel gurul az auto h "átugrik" a vezérműszíj és az bizony drága mulatság!!!
2010. szept. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tönkrettennéd a motort és felkankarodnál az első oszlopra ez a kissebbik baj, a nagyobbik ártasz a morotnak a mai kocsikat még betolni sem szabad..
2010. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A fékrásegítés elmenne, az ugyanis vákuumos elven működik (a vákuumcső a motor szívócsonkjára van kötve és persze járó motor kell hozzá, hogy működjön a rásegítő), én már értem úgy oda kereszteződéshez, hogy pont leállt a motor egy hiba következtében, nos ilyenkor lehet taposni a féket, hogy ugyanazt a fékhatást elérd, nem sok kellett volna, hogy kiguruljak egy elhaladó kocsi elé
2010. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én már vettem le a gyújtást úgy hogy sebességben gurultam, kb olyan volt mintha lefulladna, elkezdett rángatni és hamar megállat
2010. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Biggus Dickus ***** válasza:
Ha csak a gyújtást vesszük le és nem nyomjuk ki a kuplungot, az autó lendülete még forgatja a motort, így a fékszervó kap vákuumot (benzinesnél a szívócsőből, dízelnél vákuumszivattyúról).
2010. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebből következik, a vezérlés sem tud átugorni...Csak akkor, ha húzzák, gurítják és kuplung rá és a motor megfogja, vagy átugrik egyet a szíj.
2010. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!