Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók kerekén egyforma...

Az autók kerekén egyforma keréksúly van? Jobb hátsó elrepült. Mekkorát vegyek rá? Mint a bal hátsó?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%
21:35 kár a gőzért, nem látod, hogy fogyatékos? :P
2010. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 RaimiPuch válasza:

Én anno szakmain sokat csináltam ilyen centrirozást főleg téli nyári gumicserékkor (bár légkulcs nagyon poénos volt), s őszintén szólva már undorodok is tőle, mert nem egy nagy kunszt hogy gép felpörgeti kereket kiszámítja hogy hol mennyi az eltérés s akkor, kalapáccsal de nem akármilyennel, mert speciális centrirozó kalapácsot használunk ráütjük a megfelelő súlyt. Szóval ezt házilag sose fogod megcsinálni, mert ha házilag meglehetne csinálni, akkor minek gumiszerelő, mindenki otthon maszekolná a kerekeket, mennyi pénzt megspórolnánk...

bár megcsinálhatod, de akkor nyithatsz egy szervizt is, mert otthoni játszadozásra nem éri meg venni egy ilyen gépet.

2010. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Olvassátok el a kérdést és gondoljátok át!

Esett már le valakinek keréksúly?

Nem eshet le magától!

Egyébként pedig sima B-s jogsi megszerzésekor tényleg nem tesznek említést a keréksúlyról!!

Ezen az alapon akkor a gyertya, olaj, levegőszűrő cseréjét is oktathatnák!

2010. nov. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen, nekem egyszer leesett, egyszer pedig lelazult a keréksúly. A második esetben nem esett le, csak a karima mentén körbe lehetett forgatni. Jellegzetes hangot adott, egy hónapig nem tudtam rájönni, hogy mi az a hang a bal első kerék irányából. Olyan volt, mintha kavics lenne beszorulva, de nem volt semmi. Végül leszedtem, és amikor elgurítottam, akkor hallottam meg a hangot.


A szűrőcsere sem egy agyműtét, az olajcserével is csak az a baj, hogy alá kell feküdni, és a leeresztett olajat is tenni kell valahova.

2010. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én is sokmindent megcsinálok, mivel van aknám.

Főtengely szimering cserétől az alvázvédelemig, de a keréksúly még nem foglelkoztatott mivel nincs gépem ehhez.

Csak azt nem értem, hogy mikor még trabantom volt a tömlős gumikat mindig otthon szereltük.

Nem volt centírozás..

2010. nov. 11. 05:06
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja, csak a Trabant óta eltelt néhány év.
2010. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A trabant wartburg is ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezNEK még mindig mint a mostani autók.

Azok is elmennek 110-1200km/h.val.

2010. nov. 12. 20:22
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, és egy autó csak azért, mert tud 110-zel menni attól ugyanaz mint a többi? És a laprugós felfüggesztés? És akkor még csak egy dolgot mondtam.
2010. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!