Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók kerekén egyforma...

Az autók kerekén egyforma keréksúly van? Jobb hátsó elrepült. Mekkorát vegyek rá? Mint a bal hátsó?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem egyforma, lehet hogy nem is volt rajta. pont azért van, hogy kiegyensúlyozza a kerekeket. ne vegyél rá, nem tudod, hogy hova rakd pontosan, szervizbe vidd el 1-2 ezerért megcsinálják.
2010. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
vidd el gumishoz és centríroztasd újra. Azt a 800-1000 forintot kibírod, nem tudhatod milyen súly kell rá.
2010. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Hűha, üzemeltetési ismeretek vizsgán hogy sikerült átvergődnöd?


A kerék közepén van az a kerek vas. Ennek a neve a felni. Amikor mész a kocsival, kiváló magyar útjaink közismerten egyenletes felszíne (kátyúk, keresztbordák stb) megütik a kereket, horpad a felni. Tudod, a kerek vas a közepén. Emlékszel?


Hogy hol éri ütés a kereket és mekkora, az veletlenszerű. Nincs két ugyanolyan kerék, még a te kocsidon sem. A (ld. még -> felni) optimális kerek formája torzult, ezáltal nem forog egyenletesen. Ha nem érted, hogy miért, akkor fogj egy rossz CD-t vágj ki egy darabánt és forgasd meg az ujjad körül. Nem lesz egyenletes a forgás.


Ez viszont rázni fogja a felnit, a kereket, a féltengelyt, a kasztnit, mindent. Ez így nem maradhat. Ezért tesznek a megfelelő helyekre súlyokat.


Ez a centRírozás, vagy köznapi nevén simán centírozás (mert azt könnyebb kiejteni). A megefelelő helyekre tett súlyok miatt ismét "kiegészül" a kerék, nem fog tovább rázni.


Magyarul, elmész az első gumishoz, és kéred, hogy centrírozzák a kereked (ha most volt téligumi-csere, akkor elég azt az egyet). Ha átszerelteted a téli gumikat, akkor felhelyezéskor centrírozni is fogják.


A jogsidat meg egy erős ollóval vágd ketté!

2010. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az agyadat, vagyis a HELYÉT azt vágd ketté!!

Mikor én vizsgáztam akkor nem oktattak ilyet.

Max kerékcserét.

2010. nov. 6. 19:29
 5/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de én már elég régen vizsgáztam, és akkor is oktattak üzemeltetést, kicsit komolyabban, mint mostanában, akkor műszaki elmélet volt a neve. Nem akartam beléd kötni, de annyiban, igaza van az előttem szólónak, hogy illene tudnod. Elméletileg a Kresz könyv jármű üzemeltetés elmélete c. fejezetben is ott kell lennie.

Második voltam.

2010. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva... Ha minden kerékre egyforma keréksúly kéne akkor pont azért nem kellene rá mert egyformára gyártanák. De mégis hogy gondoltad még ha tudnád pontosan hogy mekkora kell akkor is hová tennéd??? Ezt csak komoly géppel tudják megcsinálni házilag semmiképp!!!
2010. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Most rakattam téligumit.

Megvan a helye vagy leesett vagy a réginek a helyét látom.

Sima kalapáccsal ütik rá.

2010. nov. 6. 21:22
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező retardált
2010. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mostanra már lehet, hogy nem is pont oda kellene tenni a súlyt vagy lehet, hogy más méretű kéne rá, azóta kaphatott a felni a jó útjainktól. Vidd el gumishoz az a gép amire felteszik a kereket pontosan mutatja a szerelőnek, hogy hova üsse fel az új súlyt és, hogy mekkora kell rá. Ha ezt esetleg otthon mókolnád és nem tökéletes, akkor szépen elkezd ütni a kerék az meg hosszútávon nem jó.
2010. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Én javasoltam, hogy vágd ketté a jogsidat.


És te miért is haragszol rám ennyire? Miért kellene kettévágni az agyamat? Egyébként is, melyik tengely mentén gondoltad?


Sajnos tartok tőle, hogy egy drasztikus lobotómia után, alacsonyan kortikoáltan is több eszem lenne, mint neked.


És ezeket a szavakat már nem magyarázom meg, mert a végén még az ujjaimat is levágatnád velem.


Nem az a baj, hogy nem gondolkodsz. Ezt valóban nem muszáj mindenkinek, téged is végtelenül leterhelne. Arra viszont emlékezhetnél, hogy a szüleid még arra tanítottak, hogy ha valaki segít neked, azt megköszönni illik, nem pedig az agyát kettévágni.


Vagy kisgyerekként még sokat segítettél, csak anyád kettévágta az agyad? Sokszor? És ennyi maradt?

2010. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!