Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 318-as BMW 1991 évjárat....

318-as BMW 1991 évjárat. Vélemény? De inkább tapasztalat?

Figyelt kérdés
lehetöleg nem fikázást kérek hanem érveket ellenérveket tipushibát ilyesmit oks?
2010. nov. 6. 13:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

14:06


Nem, nem notredamus vagyok, hanem BMW rajongó, tulajdonos, és hozzáértő.

A BMW motorikusan szerinted miért nem jó? Ezt fejtsd ki nekem bővebben, kérlek.

A motor méretéhez képest egyáltalán nem fogyasztanak sokat, persze egy ötezres V12-től ne négyésfelet várj Budapesten...

A BMW mindigis a kor legmodernebb, legfejlettebb motorjait gyártotta. A második világháborúban a német Messerschmidt BF109-es vadászgépekben BMW motor volt, és többszáz méterrel magasabban tudtak repülni, mint a szövetségesek gépei, nem kis meglepetést okozva ezzel pl az angol bombázóknak.

A '80-as években a BMW gondolt egyet és beszállt a Formula 1-be, ehhez egy M10-es motort alakítottak át. Megjegyezném, hogy az M10-est (ha jól emlékszem) a '60-as években fejlesztették ki, 1500 köbcenti, sor 4, 75 lóerő.

Ezt turbófeltöltővel és átalakításokkal 1000 lóerő fölé piszkálták. Pontos adat nincs, egyesek szerint 1200, mások szerint 1600, de a legelterjedtebb az 1500 lőerő.

1984-ben Nelson Piquet világbajnok lett a BMW-vel.

Az E46-os M3 CSL motorjával (ha jól emlékszem S54-es kódú motor) Guiness rekordot döntöttek, mert ebben mozogtak a leggyorsabban fel-le a dugattyúk.

Az enyémben M40 motor van, az M10 utódja, 1600 köbcenti, sor 4, 102 lóerő.

Mióta megvan sosem hagyott cserben, de az előző gazdáit sem (ismerem őket). Lassan 22 éves autótól ez azt hiszem nem rossz eredmény. Emellett fogyaszt 7,5 litert vegyesen, és a világ végére elvisz.

Mióta megvettem az első BMW-m, már nem kéne semmilyen más autó. Nem szólom le a Mercit, a Toyotát, és a Volvót sem, de nekem a BMW a telitalálat.

2010. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Barátom, a CLS M3 egy állat. 3,2 liter, 6 henger és 365 lóerő! Nem egy 5 liter feletti V8-as sem tudja hozni ezeket még ma sem!
2010. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon elkalandoztatok...Nem kérdezett itt senki sem a CSL-ről. Akkor a 318i jó, avagy nem???
2010. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!