Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozásnál nagyjából hogyan...

Motorozásnál nagyjából hogyan kell számolni az öltözködéssel?

Figyelt kérdés
Például ha 20°C a levegő hőmérséklete, városi motorozásnál hogyan érdemes számolni az öltözködéssel, 40-50 km/h környékén mennyire alacsonyabb az ember hőérzete?

tegnap 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Mert majd kitaláljuk, hogy te milyen tipusú vagy, mennyire bírod a hideget/a meleget, milyen a testalkatod(zsírréteged) és mekkora távot motorozol?

Azt sem tudjuk hogy "nyári" motorosnak számítasz-e, vagy esetleg személyesn te lennél Santa Claus babettás kisegítője -20°C-ban decemberben?

Ja és persze mindezt "nagyjából". 😁

hátpersze......

tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rétegesebben.
tegnap 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

#2! rétegesebben számolni???

Na ez jó! 😝

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a levegő hőmérsékletétől függ. Rajtam általában két felső van, egy fehér pamut, amit betűrök, meg egy ing vagy galléros. Arra jön a textilkabát, amibe kb. áprilisig és október kezdetétől bekerül a bélés. Ha már pulcsi kell alá, abból csak masszív beleizzadás lesz, miközben a kesztyűben amúgy a kezem fázik, olyankor mondom azt, hogy vége a szezonnak, bár egy normális aláöltözővel és pl. két pár kesztyű együttes hordásával még menedzselhető lenne. (De 10-15 fok alatt már olyan csalóka a tapadás is, hogy októbertől márciusig én nem erőltetem a motorozást.) Nadrágból meg nyilván felveszem a motoros farmert, ami dupla, helyenként tripla rétegű, kevlar erősítésű, tehát tök mindegy, hogy 10 fok van kint vagy 40, ugyanaz van rajtam.
tegnap 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

#4!

Két pár kesztyűvel bizonyára kiválóan tudod a kezelőszerveket használni.

Ja, nem!


A "tripla rétegű kevlár farmer"-ről már ne is beszéljünk. 🤭

tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Cseszheted, ha ilyen felépítésűek a motoros farmerek. Nekem jó, mert télinadrágnak is tökéletes, csak akkor nyilván nem csatolom fel alá a térd- és sípcsontvédőt.


Ismerek olyat, aki télen három különböző méretű kesztyűt vesz magára. Kaszkadőr amúgy, tudja kezelni. Ne haragudj, amúgy szerinted mennyivel nehezebb úgy kezelni a kezelőszerveket, ha mondjuk a kesztyű vastagabb, mert nem nyári, és alatta van egy vászonkesztyű? Nem a tenyereddel kezeled a kezelőszerveket, hanem a lazán tartott karral. Csak az nem tudja kezelni több kesztyűvel, akinek alapból rossz a testtartása és a technikája, gondolom a következő az lesz, hogy ne is hordjunk kesztyűt. :D

tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6.

Tévedsz.

Természetesen kell a kesztyű, de nem ilyen-olyan egymásra húzogatott sz@rok.

Az egyik haver pl. azzal magyarázta az esését, hogy a polár alatt elmozdult a zsenília, és ezért -a két csúszkáló réteg miatt- a kelleténél nagyobbat fogott a fékkaron.

Szóval nem fázott a keze, de azért feltörülte az aszfaltot.

Szerintem egy jó minőségű kell és kész.

tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Egy jó minőségű milyen? Mert nekem van rendes, protektoros, kecskebőr nyári, M-es a méretem. Ha nagyon hideg van, ráhúzok L-esből egy ugyanolyat, hogy ne haljanak meg az ízületeim. Aki meg emiatt fog a "kelleténél nagyobbat", az csak magyarázza magának is a bizonyítványát, mert nem képes beismerni a tükör előtt sem, hogy hibázott.
tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"#2! rétegesebben számolni???


Na ez jó!"


Mit nem értesz? Már ilyenkor nem elég egy pulóver, meg egy dzseki.

Bár én könnyen szoktam kezelni az ilyen fajta motorozós dilemmákat, nem ülök rá! 🤣 Vége a szezonnak, fagyoskodjon rajta az aki akar!

tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!