Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beindítható így a motor...

Beindítható így a motor néhány perc és pár km erejéig, csak amíg átgurul a szervízbe?

Figyelt kérdés

Adott egy autó (BMW E36) ami kb. 10 hónapja nem volt indítva, fűtött garázsban áll. Előtte is már éveken át csak állagmegóvási céllal volt mozgatva néhány havonta pár km-t. A motorolajban összesen kb. 2.000 km van, de nagyon öreg a töltet, valószínűleg még 2017-es. Egyébként minőségi olaj volt/van benne (Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5w-40), és alig futott, de az olaj nagyon-nagyon régi.

Nem kérdés az azonnali olajcsere, de valahogy ki kellene állni a garázsból hogy hozzáférhető legyen, és el kellene jutnia az autónak a szervízig.

Be szabad indítani ezzel a régi olajjal erre a max. pár kilométerre?

A nívópálcáról mintát véve szemre még megfelelőnek tűnnek az olaj tulajdonságai (legalábbis még olajnak néz ki és folyik...), persze tudom ez nem sokat jelent.

A lényeg hogy semmilyen károsodás kockázatát nem szeretném vállalni, ha rizikós akkor inkább kigurítjuk indítás nélkül és tréler átviszi, de valóban indokolt ilyen rövid távon szállíttatni? Vagy bevállalható vele egyetlen indítás és pár kilométer?



ma 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még Németországot is megjárnám vele.
ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, pár km alatt nem lesz gond vele.
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Azt mondanám hogy annyi belefér, de én a helyedben elvontatnám egy másik autóval, pár kilométert kötélen is ki lehet bírni.

Egyébként meg ajánlom vegyél egy merev vontató rudat, nekem évek óta van (egy tízes volt), nagyon jó dolog.

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Németországból jött 2017-ben lábon, csak a hazaút van az olajban, meg azóta évi kb. 150 km állagmegóvási célú mozgatás. Aznap mikor elhoztuk, hazaindulás előtt kapta kint a friss olajcserét kifejezetten az útra, ezért tudom pontosan hogy milyen olaj és mennyi km van benne.
ma 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha eddig minden évben indítottad ilyen olajjal akkor most miért nem mered tenni? Tavaly is régi volt már.
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az első válaszoló írta: Nyugodtan vissza is vihetnéd ahonnét hoztad, semmi baja nem lenne.
ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Ez egy nagyon jó kérdés, nem is tudok értelmes választ adni rá.

Most lesz nagyszervizzel rendbetéve (összes olaj (vátóban és difiben is), minden szűrő (pollen és benzinszűrő is), hűtő- és fékfolyadék, gyertyasor, tehát tényleg minden) és valahogy most gondoltam bele, hogy szabad-e ezt így... de igazad van, tavaly se lett volna már szabad. De ennek már utána vagyunk. Tavaszra feladta benne az akku, azért nem volt idén még eddig mozgazva, abból is újat kap. Csak valahogy el kell jutnia a szervízig.

ma 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!