Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót ajánlanátok...

Milyen első autót ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Kedves válaszoló!


Magamról:


-Végeztem az egyetemen, munkába álltam, első munkahely.

-Eddig mondhatni hétvégi sofőr voltam, 5 éve van jogosítványom, de lényegében csak hétvégente használtam, amikor hazautaztam, vagy ha nyaralni mentünk a családdal. Szóval tapasztalatom is inkább országút és autópálya, illetve ismerős megyeszékhely. A városban ahol dolgozni fogok, ott nincs vezetési tapasztalatom.

-Bele kell majd, hogy rázódjak, de nem vagyok reménytelen.



Milyen autót keresek?

- Igazából ez egy nagy kérdés. Sokat kihagytam a vezetési élmény terén. Gondolok itt arra, hogy nagyon szeretem az autókat, de nagyon keveset volt lehetőségem vezetni ahhoz képest amennyit szerettem volna. Akkor is egy mazda 6 1.8-at vezettem, ami teljesen jó és szeretem, de a baráti körömben ettől izgalmasabb autók voltak. Én is tehát valami olyat keresek aminek van valami karaktere és nem "menőzésből" hanem azért mert erre vágyom.


-Szeretném ha legalább 120 ló lenne, de a 130-150 az ahol elégedett vagyok (1450kg standard mellé)


-Nem árt, ha kisebb-nagyobb úthibáktól nem jön zavarba (allroad, scout ilyesmi, de ezeknek nem tudom mennyire rossz a fenntartása)


- Hogy mekkora legyen? Fogalmam sincs, éppen ezért nagyon nyitott a kérdés. Ebben is várom tanácsotokat.



Éves futás:


- körülbelül 8.000km város

- körülbelül 15.000km országút + autópálya nagyjából fele-fele


Ár


Megintcsak nagyon kérdéses. Nehéz eldöntenem hogy

valami könnyen megengedhetőt (1-2 millió)

Valamit ami teljesen belefér, de picit tovább kell gyűjteni (2-3 millió)

Vagy valamit amire esetleg egy rövidtávú hitelt is érdemes felvennem (3-4 millió)


Az autó szoros határidőn belül kell, mert a munkahelyre be kell járnom, tömegközlekedés nem a legjobb. 3 hónap próbaidő után lesz biztos a hely, azután veszek tehát autót (minél hamarabb)

Szóval tervezetten legkésőbb áprilisban.


Bármelyik kategóriát veszem, a fenntartás nem gond, de ebben is kérném tanácsotokat, hogy mik a jó és mik a rossz választások.

Autókat a kínálat tetejéről igyekszem majd venni. Szakemberes átvizsgáláson sem spórolok.


Valahogy tehát az ár-érték-karakter hármast kellene optimalizálni



Nagyon hálás vagyok, hogy elolvastad!



okt. 16. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Skoda octavia
okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

A 4 millás büdzsé nem sokban különbözik az 1-2 millástól.

Ugyanaz a lerugott nagykorú kövület, csak a drágábbaknak nagyobb a presztizse nálunk.

okt. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem első körben a baráti, rokoni és ismeretségi körben kérdezz körbe hogy van e valakinek egy eladó autója, úgy lehet a legkevésbé befürödni.

Ha nincs akkor tök mindegy mit, lényeg az állapot, a karbantartottsága, a rozsda hiánya és a tipikusan problémás motorok elkerülése (totalcaron nézd a tiltott motorokat).

okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Morzsi007 ***** válasza:
48%
Kicsit izgalmasabb autó lehet a Mazda 6 2.5 benzines (2008-2012), ha már hasonlót vezettél és tetszett. 170Le, 1350kg tömeggel, átlagnál sportosabb élményt ad, (feszes, kemény futómű, kormányzás, váltó), de még nem eszi le a hajad. 2010 utáni facelift, kicsivel nehezebb, de jobb a szigetelés (szélzaj). Megbízhatóbb konstrukció, mint pl a hasonló korabeli TSI/TSFI első generáció. Rohadásra figyelni kell, felületi rozsda az más. Esetleg 2013 utáni Mazda 3-as szintén benzines 2.0 motorral. Kisebb, jobban néz ki, kevesebbel is beéri, de nem megy úgy, mint az előző. Viszont ez inkább 4M körül kezdődik. Ennyiért viszont van sok minden már.
okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Seat Leon Mk1 1.8t.
okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Tesla Model 3.
okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

"a városban ahol dolgozni fogok, ott nincs vezetési tapasztalatom"


Ne keverd össze a tapasztalatot a helyismerettel.


Amúgy az így feltett kérdésre nem fogsz megfelelő választ kapni.

Mindenki a saját favoritját fogja ajánlgatni.

Válszd ki azt (azokat) az autókat ami neked(!!) tetszik és arról kérj véleményt.

Ne arról ami másnak.

okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Mivel úgy érződik a kérdésedből, hogy van/lesz rá pénzed, így szerintem elsőre vegyél egy megbízható napi használósat, kicsit később meg még egyet, amit szerinted élmény vezetni. Ez utóbbi aztán könnyen lecserélhető, ha mást szeretnél helyette. Nekem is három autóm van hasonló okokból. Az már más kérdés, hogy belecsúsztam abba a hülyeségbe, hogy végül a kis szar futárautómat szeretem a legjobban vezetni, mert azt nem féltem, és azzal vagyok a legügyesebb a rengeteg együtt töltött kilométernek köszönhetően.
okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyat amit nem sajnálsz.

Rengeteg agresszív hülye van az utakon de még agresszív hülye sem kell hozzá hogy összetörte a kocsidat.

Elég hozzá egy másik tapasztalatlan.

okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ugyanaz a lerugott nagykorú kövület, csak a drágábbaknak nagyobb a presztizse nálunk."


Meg kicsivel többet tekertek az órán.

okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!