Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autót szeretnék vásárolni...

Első autót szeretnék vásárolni mik a tapasztalatok vélemények?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok első autot szeretnék vásárolni.😊 de nem nagyon tudom még el dönteni milyet válaszak. Ebben szeretnék véleményket kérni!😊 Nem szeretnék túl drágát pucosat inkább az lenne a fő szempont hogy megbízható legyen el jussak vele a-ból b-be😁 ne fogyasszon sokat,könnyű legyen a fen tartása, és ne legyen az a típus ami tuti hogy szét van rohadva és állandóan baj van vele😄

#jogosítvány #autó #fogyasztás #első autó #Könnyen fen tartható autók
aug. 6. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a keret? Nagyon nem mindegy. Pár százezres keretből Suzuki Wagonrt vennék.
aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Suzuki swift, Opel corsa, Renault clio stb.
aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy max összeget írj le, amit az egész projektre szánnál (autó + biztosítás + papírmunka + első szerviz). Mekkora legyen, hányan használnád mennyi csomaggal milyen távon? Mennyit mennél egy évben és hol (város/országút). Van-e valami személyes kívánság (pl teszem azt Citroen-t nem szeretnél valamiért)?
aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
A sok smiley és a női idétlenség helyett írj inkább releváns információkat.
aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan. A sok közhely, bullshit és emoji helyett leírhatnád, hogy:

- mennyi pénzed van rá

- mekkora legyen (hány fő, mennyi cuccot vinnél)

- mire használnád (pl. csak városban rövid táv vagy rendszeres többszáz km-es autópálya)

aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
nincs neked ahhoz elég pénzed
aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Régi swiftet tudom javasolni neked. Van 3+1 féle kasztni változat. 5 ajtós ferdehátú, 3 ajtós ferdehátú és sedan. A +1 pedig a cabrio, de az ritkaság és arany árban megy. Nekem volt 3 ajtós 1.3 8 szelepes kis autóm, én nagyon szerettem. Ezzel már dinamikusabban is tudsz menni, ha arról van szó, jobb vele a városi közlekedés is mint egy 1.0-val. (Fateromnak volt 1.0 6 szelep 18 évig, ebből vezettem én is 2 évig, mielőtt jönnének azok, hogy elég oda az 1.0 is. Nem, nem elég.)


Renault Clio-t szintén tudnám neked javasolni. 1.2 , 1.4 , 1.6 benzin motorokkal. Ebből is van 3 ajtós és 5 ajtós is.


Ami az egyik személyes kedvencem még a hasonló autók között, az az Opel C Corsa. Én pár napig vezettem egy 1.2 16 szelepeset, az pizzás autó volt. Bitanggul megy a maga kis 75 lóerejével. Ebből például az 1.3 cdti-t is javaslom neked, akár városban is. Kolléganőmmel jártunk együtt dolgozni bő 1 évig az ő 3 ajtós 1.0 corsájával. Meglepődésemre az is elég jól ment, bár azt nem vezettem, csak utas voltam vele, de érzésre az is elég jó lehet. Az például láncos motoros. Én azt jobban szeretem mint a szíjas vezérlésű autókat. Lehet azért is megy viszonylag jól az autó, mert nincsen 1 tonna. 950 kg körül van, tehát könnyű.


Peugeout 206, 307 akár HDI dízel motorral vagy pedig 1.1 esetleg 1.4 benzin motorral is jó választás.


Ford Fusion (ennek mondjuk már ilyen városi suv jellege van, de nem nagy autó, viszont annál kényelmesebb és magasan ülsz benne) 1.4 benzin vagy 1.4 dízel. Fateromnak 1.4 benzin van. 80 lóerővel nem megy rosszul, vállalható 110-120-as tempó környékén bárhol, de ahogy a fent említett típusokat is, úgy ezt is vissza kell rakni 80-90-nél 4-esbe előzéskor, legalábbis ajánlott. (Mondjuk az előzőekhez képest drágább kategória.)


Volkswagen Polo-Golf 1.0 benzin motortól egészen az 1.6-ig bármelyik jó lehet, rajtad függ hogy mire kell és mennyi lenne neked a jó.


De ugye konkrétumokat nem írtál. Például: Ár, Kasztni kivitel stb.

aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen el felejtettem meg adni hogy mekkora összegben szeretnék autót vásárolni! 1-2évig mindenképp szeretném használni napi használatra is akár nyilván. Olyan 300-400ezer forintig mennék el friss jogsis vagyok első autó lesz tehát van még mit tanulnom. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a normális nem kötekedő válaszokat!😊 akiket pedig zavar a smiley azoktól elnézést kérek nem tudtam hogy itt össze kéne bárkinek is

szarnia magát a komolyságtól🫢

aug. 7. 20:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Régi swift, B corsa
aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
szép álom volt
aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!