Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb általában, a...

Melyik a jobb általában, a szíjas vagy a láncos vezérlés?

Figyelt kérdés
Melyiknek milyen elonyei-hátrányai vannak? Ha az egyik általában jobb a másiknál, akkor miért gyártanak autókat a másikkal is?

okt. 15. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#6

Azért erre ne vegyél mérget. M motorkódú E39 530d autómban (193 lóerős faceliftes változat) 740 ezer km volt, gyári lánccal, szinte tökéletes állapotba. Vanos felújítás alkalmával néztem. Egyedül feszítőt kellett cserélni, de azt is inkább elővigyázatosságból. És ez egy viszonylag nagy teljesítményű autó az M-es motorok közül, tehát más motoroknál meg a terhelés is kevesebb, ami s láncot éri.

okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem is E39 van, a motorban (M52B25) kb 400 ezer van, gyári lánc, full feszes, tudom mert pont pár napja néztem legutóbb, egy elég durva visszaváltás után.

De szerelőként láttam már olyat is amiben 600 ezer volt, és szinte nem volt különbség.

A láncosak sokkal többet kibírnak, nyilván egy modern egy soros lánc nem bír ennyit, de 300-350 ezret az is elmegy.

okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#3 Bár már kibeszéltétek, de azért válaszolok: a Fordoknál annak idején 200 ezer volt a gyári csereperiódus a 2.0 TDCI-hez. Illetve sok átlagos benzinesnél 160 ezer volt, pl. Ford HWDA, Opel Z16XER, ami ugyan kevesebb, mint 180 ezer, de a gyári szíjak játszva kibírtak 180-200 ezret.
tegnapelőtt 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 Köszi neked is! Viszont ma dobta fel a youtube az alábbi videót, ami meg aztán a másik véglet, egy olyan autót, aminek olajban fut a vezérműszíja, és az olajba jutó benzin 60 ezer kilométer után teljesen tönkretette a gyári szíjat.

https://www.youtube.com/watch?v=3by9cY90nXg

tegnapelőtt 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Na igen... Azokat kerülni kell, mint a pestist.
tegnap 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!