Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beázik a lámpám, hol javíttass...

Beázik a lámpám, hol javíttassam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előljáróban annyit, mérsékelten értek a kocsikhoz de igyekszem tanulni. Sajnos a családban, baráti körben se igazán tud senki segíteni.


Szóval nemrég vásároltam meg az első autómat, egy Opel Insignia-t (tudom tudom, rossz döntés volt, hallottam eleget, lépjünk tovább😀). Egy ideig nem volt vele semmi baj, megy szépen, szevizben átnézettem, minden rendben vele, kivéve a lámpáját. Sajnos mindkét első beázik, ami miatt a tompított fényszóró nem világít. Ha egy ideig nem esik az eső és kiszárad, akkor működnek.

Első kérdésem, hogy tud valaki ajánlani helyet ahol meg tudják javítani, lehetőleg nem horror áron (értem ezalatt, hogy nem több 100e Ft).

Második kérdés, hogy honnan tudom megállapítani milyen típusú/gyártmányú fényszóró van a kocsimban?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


23/L



ma 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Új nem opció? Ha beázik, szerintem jobb lenne újat vagy ha az drága akkor bontottat belerakni. Felújítással nem pazarolnám az időt.
ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az újra 500e-t mondtak lámpánként. A bontott is elég drága + nehéz találni. De ha drágábbra jönne ki a javítás akkor az lesz.
ma 16:46
 3/7 Mad Max2 ***** válasza:

vannak ilyesmire specializálodott mühelyek, de...


Egy sima karosszériás is ha lehetséges megoldja, szétszedi, összerazstaja, tömitést cserél stb...


Mindent meg lehet oldani olcsón, csak meg kell találnia megfelelő embert


Telefonálj körbe néhény autoszerelőt...

ma 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is inkább néznék bele egy új Hella fényszórót. Én is ezzel küzdöttem a 12 éves kocsimnál, hogy bepárásodtak esőben. Bal oldalra kapott új Hella fényszórót 220ezer Forintért, a jobbot felújíttattam 180ezer Forintba került. A felújított lett olyan állapotú mint az új Hella viszont ugyanúgy párásodik.

Ha az árkülönbséget nézzük én inkább vennék újat.

ma 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
500 ezerért nagyon drága és macerás dolgokat lehet egy-pár kocsin javítatni, EGY DARAB lámpáért én nagyon húzósnak gondolom azt az árat.
ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mad Max2 ***** válasza:

Amugy ez led vagy xenon fényszoró?


Mert a 500 ezer szerintem eléggé kamu lehúzós ár



szerintem ha xenon akko kb 100 ezer 2 darab fényszoró újonan az insigniához


Keress utána szerintem

ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem probalkoznék a felújításával mert a műanyag nem fog úgy állni ahogy régen. Ha esetleg sikerül is nem lesz jó sokáig. 500 ezer forint soknak tűnik. Márkaszervízben kaptad az ajánlatot? A gyártmányát az búrán találod (bár nem ismerem az insigniát). Egy jó állapotú bontott biztosan akad az Opel bontósoknál, viszont egy új Hella jobb választás. Gyanítom a gyári Opel lámpát is a hella gyártja, csak más címkével ergo ugyanaz a kettő csak 1,5-2x-es áron.
ma 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!