Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyártó miért ezt a gumit...

A gyártó miért ezt a gumit írja elő?

Figyelt kérdés
A méret után 94W szerepel. A W jelzés a 270 km/h sebesség indexe. Na de az autó végsebessége 197 km/h és nem 270. Márpedig a 94W az autó gyári adata. Őszintén szólva a súlyindex is érdekes. Az autó megengedett össztömege 1815 kg. Szívem szerint 91H abroncsot vennék, de nem értem miért 94W az előírt.
ma 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az a gumigyártó akivel leszerződött az autógyártó nagyobb számban gyártott olyan gumit, ne gondold túl.
ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy többféle motorral gyártották az adott típust és a legnagyobb, legerősebbhez ez kell. Egyszerűbb így, hogy csak 1 féle gumival kell gyártani, mintha minden motorhoz más fajta kellene.
ma 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es most megnéztem a legerősebb kiadását és igazad van. Ahhoz igazítva már jó, viszont ott a gumi méret már más. Ez érdekes, de tök jó amit írtál.
ma 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az autómon a gyárban Y-os gumit tettek fel. Pedig 300 km/h-t meg se tudja közelíteni. Jobban rakhatsz fel, az nem feltétlenül baj, csak fordítva ne, azaz alacsonyabb kategóriást, mint a tényleges terhelés. Téli guminak pl. én is H-st vettem. Valahol akörül van az autó gyári végsebesség. De mivel Magyarországon közlekedek, még ezt se fogom kihasználni. Semmi gondot nem okozott az Y-hoz képest H-s sebességindex. A kezelési útmutató sem tér rá ki, hogy kizárólag Y-ost lehetne felrakni.
ma 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!