Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autópályán a megengedett...

Ha autópályán a megengedett legnagyobb sebességgel közlekedek a belső sávon mert a külső teli van és utolér egy sokkal gyorsabban haladó autó azt köteles vagyok elengedni?

Figyelt kérdés
Jártam úgy hogy kihúzódtam két kamion közé majd egy órát ott kellett mennem mire kibírtam sorolni.
ma 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Igen.


"majd egy órát ott kellett mennem mire kibírtam sorolni."

Ez vagy kamu vagy nagyon bénán vezetsz.

ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobbra tartási kötelezettséged akkor is van. De ez elvileg arra vonatkozik, hogy ha van rá lehetőséged. Azaz indokolatlanul nem haladhatsz a belsőben.

Én úgy jártam, hogy csak 160-nal voltam hajlandó előzni a kamionsort. A mögöttem jövő autót láttam hogy tapad a hátsómra. Két kamion közé, hogy besoroljak, le kellett volna fékeznem. Ezért úgy gondoltam azzal tartom fel kevésbé, ha megelőzöm a sort és amint lehet kihúzódok jobbra. Óra szerint 160-nál jobban nem voltam hajlandó nyomni, mert nem fogja helyettem kifizetni a bírságot.

Na az előző gondolatom hiba volt. Ugyanis azzal köszönte meg a delikvens, hogy miután kihúzódtam előle 160-nál bevágott elém és teljesen indokolatlanul satuféket nyomott. Amit a mai napig nem értek mire volt jó. Ha beleszállok nem csak én maradok ott, hanem jó eséllyel ő is, vagy ha megússza, akkor megy évtizedekre a börtönbe.

ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen.


Nyilván ha előtted is sokan mennek ugyanannyival, a külső meg 80al halad, akkor nem kell azonnal kiugranod, csak akkor amikor biztonságos és ésszerű.

ma 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jobbratartási kötelezettség van. Normálisan csak előzés céljából kéne a belső sávba húzódni. Ha nincs lehetőség visszasorolni, akkor értelmeszerűen nem kell elengedd
ma 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kialakul a párhuzamos közlekedés, magyarul telítve van a külső sáv, úgy hogy ki sem tudsz menni vagy veszélyes a lehúzódás, akkor nem kötelezhetnek hogy veszélyeztess másokat. Amint viszont van lehetőséged biztonságosan kimenni, köteles vagy elengedni a gyorsabban haladókat vagy felgyorsítani az ő tempójukra, hogy ne hátráltasd őket.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha biztonságosan, mások zavarása nélkül megoldható a kisorolás, akkor ki kell sorolni. Ha nem akkor meg jobb haladni tovább.


Én rühellem, amikor valaki bunkónak akarnak kedvezni a gyors kisorolással ezért ráhúzzák a kocsim orrára vagy beleállnak a seggembe a külsőben miközben én csak szabályosan haladok.

ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit én ajánlani tudok, az a sebesség józan ész határain belüli fokozása vagy csökkentése.


Nyilván vannak akiknek 160 sem lesz elég, ahogy előttem leírták és 160-al nehéz is lesz visszasorolni biztonságosan 2 autó közé. De ha mondjuk 120-al haladót előzünk akkor azt ne 125-el tegyük már.


Én 130 helyett általában 140-150 közé növelem a sebességet így eleve később érnek utol és mire odaérnek már be is tudom fejezni a manővert.


Illetve ha látom, hogy valaki nagyon jön a távolban, akkor lassítok kisorolási sebességre és kihúzódom a külső sávban haladók közé, aztán ráérek utána továbbmenni.


Két kamion között helytől függően cselekszem. Nyilván kevés hely esetén nem lassítok le 90-re, több hely esetén viszont simán kihúzódom majd pici fékezéssel visszasorolok a gyorsabban haladó mögé.

ma 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzátenném az sem tragédia, ha beragadunk egy-egy lassabban haladó mögé mert a nyakamat rá, hogy az a "majd egy óra" maximum 1-2 perc lehetett.
ma 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csupan arra kérlek :) hogy amikor csak lehet, amikor üres a külső, mindig tarts jobbra, ha 3 sávos akkor is, ne ragadj a középsőben, ott a külső, hétvégén nincsnek is kamionok, olyankor meg pláne teljesen üres.
ma 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!