Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak, villognak...

Miért dudálnak, villognak mögöttem sokszor mikor a megengedett maximum sebességgel megyek? Hogy szoktátok őket kezelni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éves a jogosítványom és nem egyszer fordult elő hogy a mögöttem lévő a seggemben van, dudál, villog, minden baja van.. közben pl egy 70-es táblánál 72-tel szoktam menni. Mi baja van az embereknek? Én nem akarok bírságokat fizetni, nem akarok gyorsabban menni, szabályt szegni.

Nagyon ijesztő mikor ilyet csinálnak mögöttem.


Ti hogy szoktátok kezelni?



júl. 7. 07:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Nyomok egy kövér gázt a füstokádó vackommal, na utána mind lemarad 500m-re legalább.

Csinálhatsz bármit, jobbra tartva, 70 helyett 110-zel mész, akkor is lesz, aki a valagadban megy, és szivat.


Erre élvez, nem vette be a gyógyszereit, kontrollmániás kisp.csű barom, akkor a közúton éli ki, hogy a főnőke ugráltatja, stb.

júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudjuk miért csinálják. Valószínűleg gyorshajtásba akarnak hajszolni.


Annyit tudsz csinálni, hogy nem reagálsz a nyomulásra, vagy még enyhén, motorfékkel lassítasz is. Így kénytelen lesz leállni vagy megelőzni.

júl. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez elő fog fordulni.
júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Büntetőfékezek.
júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

4. Az büncselekmény. Alkalnatlan vagy a vezetésre. Végleg el kellene tiltani.


Ha az órád 72-t mutat, az valóságban 68 körül lehet, vagy kevesebb.

Ha körülöttem mindenki kicsit gyorsabb, akkor én is. Jevésbé veszélyes, mint görcsösen ragaszkodni a limithez. De 50 helyett bem fogok 70-nel menni akkor sem.


Sok az őrült az utakon. Ne reagàlj a dudára, villogásra.

júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elveszem a gázt, hogy még lassabb legyek... Akkor tuti megelőz.


Esetleg ha talizunk egy lámpánál / stop táblánál akkor nyomok egy pár másodperces padlógázt, hogy élvezze ez euro 0 dizelem koromját.

júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

6 éve vezetek de én még soha nem tapasztaltam ilyet.


Pedig jöttek már nagyon a seggemben úgyis, hogy 90 helyett 110-el mentem, meg olyan is volt, hogy 90 helyett csak 85-el.

Autópályán általában 120-130-al megyek, ha hosszabb sort előzök akkor kicsit odalépek és 140. Jöttek már annyira a seggemben, hogy a visszapillantót teljesen eltakarta de sosem villogtak meg dudáltak le. Pedig azért nem keveset vezetek.

júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Vagy mégsem a megengedett sebességgel mész, hanem sokkal lassabban. Vagy valamit az autó tetején/hátulján/oldalán felejtettél és csak azért dudálnak, nehogy elhagyd.
júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szolovjov ***** válasza:
26%
Nem büntetőfékezek nyilván, az bűncselekmény. Viszont felkapcsolom a féklámpát működésbe hozó kapcsolót, így a marha azt hiszi fékezek és satuzik egyet :D
júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Direkt lassabban megyek, hogy ha vészfékeznem kell valami miatt, akkor ne olyan gyorsan szaladjon belém az idiótája. Az ilyeneket amúgy akik ennyire nem tudja tartani a féktávolságot, az megérdemelné, hogy egyből bevonják a jogsiját felvétel alapján. Meglátnád mennyivel kevesebben csinálnák ezt egyből. Ezt is bűncselekménynek titulálnám, mint a büntetőfékezést.
júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!