Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak, villognak...

Miért dudálnak, villognak mögöttem sokszor mikor a megengedett maximum sebességgel megyek? Hogy szoktátok őket kezelni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éves a jogosítványom és nem egyszer fordult elő hogy a mögöttem lévő a seggemben van, dudál, villog, minden baja van.. közben pl egy 70-es táblánál 72-tel szoktam menni. Mi baja van az embereknek? Én nem akarok bírságokat fizetni, nem akarok gyorsabban menni, szabályt szegni.

Nagyon ijesztő mikor ilyet csinálnak mögöttem.


Ti hogy szoktátok kezelni?



júl. 7. 07:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Visszapislogok elakadás jelzővel hogy lássa ok vettem az adást.De tartom a tempót továbbra is.
júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem a belső sávban tartod fel a forgalmat?
júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az is lehet a bajuk, ha belsőbe mész lassan.
júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jobbra tartásra mindig figyelek.
júl. 8. 02:46
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

Már többektől hallottam személyesen, hogy az autók sebességmérő órái csalnak, többet mutatnak mint a valóság. Ezt vettem észre én is, 5-10km/h-val többet mutat. Bemérőhelyek értékei alapján és a kamera GPS sebességmérője alapján is igaz ez. Beszélgettem erről többekkel, arra jutottunk hogy az óra+10km/h megfelelő. Ami a büntetést illeti, 15km/h a tolerancia, azaz 70-es táblánál 85km/h-tól büntetnek. Figyelembe véve az óra hibáját, az órádnak legalább 90-et kell mutatnia ahhoz hogy büntessenek.

Én amúgy sokszor tapasztalom, hogy egyesek indokolatlanul lassan mennek, 50-es helyen 35-40-el, és látom hogy egy szemüveges nő ül benne. Többször volt olyan is, lakott területen kívül tiszta egyenes úton 50-60-al döcög. Megelőzöm, látom 80+ os faszi... Ugyanilyen 80-as pali kb. 2évvel ezelőtt körforgalomba fordítva hajtott be, saját szememmel láttam.

2 hete kb. meg városban főúton ment előttem egy dobozos furgon, kb. tartósan 25-el, 50 helyett. Megelőzöm, a faszi teljesen félsódérosan ül, oldalra van fordítva a feje, de lefelé is, mintha a cipőjét nézné... hogy lehet így vezetni, nem is az utat nézi...

Most meg egyik nap előttem egy fiatal nő vezetett. Körforgalomnál megáll, amikor balról senki mert kanyarodnak a másik útra indexelnek is. De ez csak áll, és 10mp után indul el... utána meg majdnem elütött zebrán egy gyalogost. Hihetetlen hogy milyen lassú volt a reakcióideje, pedig fiatal huszonéves nő lehetett.

Na még egyet elmondok, aztán bekanyarítom az írást, mert órákig lehetne mesélni... Vánszorog előttem egy közepes nagyságú faluban, megelőzöm, fiatal szemüveges nő, telefonját nyomkodja...

Szóval összefoglalásként annyit, sokaknak nem szabadna vezetni. Akik félnek a vezetéstől, nem ismerik fel a forgalmi helyzeteket, vagy lassan reagálnak, azok ne vezessenek saját maguk és mások biztonsága érdekében!

Az alkalmassági vizsgálatokon pedig kötelezően bevezetném a reakció idő mérését, és aki túllép egy meghatározott időértéket, nem engedném vezetni!

júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15 ilyen problémáim nekem nincsenek. Nem félek a vezetéstől, nem szoktam bambulni, főleg hogy legtöbbször a majdnem 1 éves gyerekemet is viszem….

Szabályokat szeretném csak betartani lehető legbiztonságosabb módon. Kérdés célja az volt hogy infót szerezzek hogy érdemes kezelni ezeket az 1 bites idiótákat akik 3 perc menetidőt akarnak spórolni azzal hogy szabályt szegnek és veszélyeztetik az előtte lévő kocsiban utazó emberek életét.


Nem is igazán értem hogy kapcsolódik a kérdésemhez ez a válasz.

júl. 9. 00:00
 17/17 anonim ***** válasza:
15 vagyok, kezelni nem tudsz semmit. Amióta vonóhorgom van, kb. megfeleződött azok száma akik túl közel jönnek, de nem is érdekel, majd fönnakadnak a horgon... Amikor meg utánfutót húzok, annak nyugodtan nekimehetnek mert jó erős vasból van, erősített zártszelvény keret, olcsóbban kijavítom ha nekimennek, de a lökhárítója biztos több százezres tétel a fényezéssel.
júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!