Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javulhat a vezetésem vagy...

Javulhat a vezetésem vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

5 éve van jogsim. Benzines autón tanultam meg vezetni. Családi autónak viszont dízel volt akkor. Utáltam a benzineset mert mindig lefulladtam vele tanulóként. Aztán lecseréltük a régi autót egy újabbra ami benzines. Az első pár alkalommal szépen vezettem. Aztán egyre csak romlott. Sokszor lefulladok. De azt vettem észre hogy többnyire amiatt mert rá stresszelek. Volt pár napja egy kellemetlen élményem. Fordultam volna Y-ba, kikanyarodtam jobbra, majd vissza tolattam. Messziről jött 1 autó. Úgy voltam vele hogy még "beférek" ... csak persze hogy lefulladtam. Aztán oda ért másik irányból még 2 autó. Már nagyobb stressz volt rajtam. El akart engedni a bácsi, indultam volna de vagy 3x-4x lefulladtam (már nem is számoltam) mire elindultam volna a bácsi is elindult volna (mondjuk ezt nem értettem mert ő engedett el) Aztán fék, dumált egyet (jogos mert bénáztam) na megint lefulladtam... aztán nagy nehezen elindultam.

Ez annyira mélyen érintett hogy egyből elsírtam magam mert ilyen még tanulókent se volt velem. Nyugalmi helyzetben megy szépen! De ha rá stresszelek képes vagyok egymás után többször lefulladni. Múltkor a lámpa zöldre váltott és 2x fulladtam le egymás után. De már előtte gyomorgörcsöm volt hogy le fogok fulladni. Igaz pár hete van meg az autó. Szörnyen mérges voltam magamra amiért bénázok. De valamilyen szinten a kapkodás vissza tért... sokáig küzdöttem a dízel autónknál is hogy ne kapkodjak. Abba is maradt. De ahhoz hamarabb hozzá lehetett szokni.

Kezdem úgy érezni hogy feladom. Az évek alatt amúgy is sokszor megkaptam hogy én nagy városba ne vezessek mert karambolozni fogok. Pedig ott tanultam meg. De ez is már úgy belém égett hogy tényleg nem merek egy nagyvárosba elvezetni. Már nem is próbálkozom.

Az önbizalmam kb egyenlő a nullával. Már ha megyünk is valahova a családdal inkább ülök az anyósülésen mint hogy én vezessek. Pedig jól ment. A férjem is dicsért hogy jól megy. De 1x nagyon megaláztak és azóta elszállt az az önbizalom amit felépítettem.

És nem tudom mi lenne a jó...

Béna vagyok a benzineshez. Lehet ezen segíteni? Vagy túl szigorú vagyok magamhoz hogy pár hét után annyiba hagynám?!


ma 11:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint az elején furán fogalmaztam. 5 év után csereltük le a dízelt egy benzinesre .***
ma 11:43
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Vegyél akkor automatát vagy elektromosat ha ennyire sügér vagy hozzá.

Nem is értem hogy lehet ennyiszer lefulladni.

ma 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Engedd el, ez neked nem való.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Vegyél automatát. Ha azzal sem megy, akkor sanszos.
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dízelt szerettem. Benzines nem megy. :(
ma 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy akarod-e vagy nem. Ha akarod, tanuld meg rendesen, járj vissza a suliba gyakorló órákra, mert ezek szerint ez tényleg nem megy neked, és önálló gyakorlással már nem fogsz tudni fejlődni.

Ha meg nem ér neked ennyit az egész, akkor engedd el, mert amit most csinálsz, az tényleg balesetveszélyes!

ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek automatat.

Az en felesegem soha nem is tanult manualison vezetni de ha manualisat vennek itthonra es azt kellene vezetnie akkor inkabb nem vezetne vagy csak a kornyeken ha rakenyszeritenem hogy tanulja meg :D

Automataval viszont nagyon jol elbodogul, a repterre is lazan kimegy vele, a varosban is siman vezet.


Ne kapkodj es ne azzal foglalkozz hogy masoknak varni kell rad.

Lampanal sem kell versenyezni hogy ki indul el elobb.

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engedd el. Vegyél egy automatát.
ma 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ma 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!