Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy teljesen új autóban a...

Egy teljesen új autóban a szalonban abszolút nulla kilométer van?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de még sosem voltam jelen egy zsír új autó megvásárlásánál. A szállítás során keletkeznie kell legalább néhány méternek. Vagy manapság az A-ból B-t már teljesen az autó beindítása nélkül oldják már meg?


És vezetési teszteket nem végeznek el egy frissen legyártott autón?



ma 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Néhány kilométer eleve van, de előfordulhat, hogy elmentek vele próbakörre, de nem vették meg.
ma 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor új autót vettem abban asszem kb 60 km volt. Ellenben a tank annyira üres volt, hogy külön szóltak, hogy a sarkon tankoljak, mert sokkal messzebb nem jutok.
ma 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten vettem át, 7 km volt benne
ma 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy 0 km-es.
ma 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne pár km. Gyártósorról leparkolnak vele a lerakatba, onnan fel a trélerre, trélerről be a kereskedésbe, 2-3 kilométer lehet benne.
ma 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg az is kérdés hogy az autót a te rendelésedre gyártották-e vagy készletautó. Ha utóbbi akkor azért is lehet benne pár tíz km hogy esetleg tesztvezetés volt.
ma 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban vettem utoljára új autót. A szalonban kiállított kocsikban sosem figyeltem, hogy mennyi a km. Az enyém egyedi rendelére jött. A gyárban, a gyárudvaron is kell valamennyit mozgatni. A trélerre is fel-le kell pakolászni. A kereskedés udvarán sem egy helyben áll végig. Le is műszakiztatják helyben, ehhez is mozgatni kell, a fékpadon is meg kell hajtani, átadás előtt lemosták, stb. Átvételkor 5 km-t mutatott a számlámó. Ez is lett berögzítve JSZP-n mint magyarországi első forgalomba helyezés óraállása.

"de előfordulhat, hogy elmentek vele próbakörre, de nem vették meg." Nem az új kiállított, esetleg még forgalomba se helyezett új autót fogod próbakörre elvinni soha! Erre tartják a szalonok a tesztautót. Azt elviheted próbakörre, mindenféle kötelezettség nélkül, erre van. Aztán fél éves korára 10-20e km-rel, 15-25% kedvezménnyel eladják, jön a következő.

ma 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem. A gyárban miután legurul a szalagról, utána saját lábán viszik ki, illetve mikor a tréler kiszállítja a szalonokba, onnan is lábon viszik be. Illetve még ott is van egy átadás előtti szemle, nyilván nem tologatják. Szóval mindig lesz benne valamennyi.
ma 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

#1, gondolom még soha nem vettél új autót. Nem teljesen úgy működik, mint a használtnál. Tehát nem a konkrét vadonat új autóról szedik le neked az ülésekről meg a kijelzről a védőfóliát hogy te leviszed próbakörre és majd utána eldöntöd, hogy kell-e vagy nem.

Ahogy írták, erre van a tesztautó. Mindig azt viszed el kipróbálni, nem a konkrét új példányt.

Sőt, rendeléskor ha még át sem vetted az autót és meggondolod magad, benne van a szerződésben, amit alársz, hogy ez esetben az előleg sem jár vissza.

Nem úgy működik, hogy elviszed a vadonat új autót, mész vele 5000 km-t, majd közlöd, hogy mégsem tetszik, kéred vissz a teljes vételárat az utolsó fillérig. Szerinted azt utána ki venné meg teljes áron?! Ez sehol nincs így.

ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
9. A próbakör 2-3 km, nem ötezer.
ma 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!