Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek alapján valós a kilométer...

Ezek alapján valós a kilométer állás?

Figyelt kérdés

Üdv


Van egy 2003-as autóm, amiben mindössze 120 ezer km van. Ügyfélkapun végig követhető a kilométer alakulása, ugyanis Magyarországi az autó új korától kezdve. Első tulajdonosa egy idős úr volt, én csak a 3. tulaja vagyok.


Viszont a kuplungpedál bal alsó sarka szinte teljesen sima, tehát gondolom kopott, és a biztonsági öv alján is megfigyelhető a használat nyoma az átlagnál jobban. Váltószoknyán, kormányon nincs hiba egyébként ezért szeretném a véleményeteket kérni hogy ezek alapján valós lehet e a kilométer futás?


Mellékelek egy képet a kuplungról: [link]



szept. 12. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Lehet valós, úgy hogy az óra egyszer már átfordult egymilliónál:)
szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, de ha valaki mindig városban használta, lámpától lámpáig gyorsítgat, akár ilyen is lehet a pedál. Egyáltalán nem előny a kevés km egy autóban. Max. ha az a kevés autópályán volt megtéve.
szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 év alatt képes vagyok így elkoptatni egy pedálburkolatot. Az egész attól függ, milyen dinamikával és hol nyomja az ember a pedált. Konkrétan egy gumifelületről beszélünk, nehogy már ez alapján kérdőjelezd meg a km-t. Azt majd a motorfelújítás szükségessége fogja jelezni, vagy másik jel a csalafintaságra az, ha a nagyon gány a fényezés, vastagságmérő mutatja régi baleset nyomát stb. Mondjuk láttam már 300 ezer km-rel szép autót, meg 100 ezer után olyan lelakottat, hogy el sem akartam hinni. Nm aggódnék ezen, ha nem is hiszed el a km-t, csak kövesd a jelenlegi óraállás alapján, hogy melyik km-nél mit kell átnéztni/tisztítani/cserélni, és ha normális szerelőd van, nem lesz gond.
szept. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én sem aggódom, csak megfordult a fejemben
szept. 13. 06:10
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Lószar ez, nem kopás. 21 éves autó, mit vársz tőle? Mondjuk az idősek szeretnek a kuplungon állni
szept. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pontosan, a marhájának állandóan rajta volt a lába a pedálon.

A bal alsó sarok kopása tipikus ilyen jel.

szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lábtartó volt 😂
szept. 13. 07:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet valós, a papa valszleg csak városban használta bevásárlásra meg ilyenek, akkor meg sokat használja a kuplungot.

Nekem a 13 éves kocsimban volt 140 ezer km után ilyen kopott a pedál (mondjuk nem sarkosan, hanem egyenletesen) és az tuti valós km volt, mert szalonból vettem a kocsit.

szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
#6 Igen, aztán ők papolnak, hogy "pirosban üresbe kell tenni, mert ha nyomod a pedált, gyilkolod a kinyomócsapágyat". Francokat, ha soha nem teszi az ember üresbe, akkor sem kopik el hamarabb a csapágy, mint maga a tárcsa, és úgyis együtt kell cserélni őket, az ilyen kuplungkészenlétben levő lábtartónak használás az, ami gyilkolja a kinyomócsapágyat.
szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
#9 Miért, te a pirosnál végig nyomni szoktad a kuplungot? Micsoda hülyeség!
szept. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!