Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri 10 évvel fiatalabbra...

Megéri 10 évvel fiatalabbra cserélni az autót?

Figyelt kérdés
G Astrám van,2000es évj,1,6 benzin 347ekm-el,az utóbbi időben sok minden hiba előjött amik nem nagy költségek csak idegesítő,hogy pár havonta baja van.Most egy kolléga eladná a H Asrtáját szintén 1,6,2010es 162ekm-el,eredeti magyar autó.Ez 1,4 millió lenne,a régi meg kb 4-500között tudnám eladni.Meg is lenne rá a pénzem,csak sajnálom a régit,mert első autó,szívemhez nőtt.
ma 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem dönthetünk helyetted. Megérni sosem éri meg, mert szinte minden autóra kell költeni valamennyi folyamatos használat mellett. Cserébe akkor és oda mész ahova meg amikor akarsz.
ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy 24 évest 14 évesre cserélni nem érdemes.


Alapvetően az autókat úgy gyártják, hogy van rá kb 5 év garancia, addig legyen rendben. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 8-10 éves kor után jönnek a zsebbenyúlósabb javítások. Amelyik autón ezeket rendesen elvégzik az menni fog 25 évesen is, amelyiken nem az meg rossz lesz 15 évesen is.


5 év körüli autót még megéri venni. De 10 év felett már durván benne van a mázli faktor.

ma 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem.
ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem függ attól is, hogy mire hasznalod, évi 10e km-re szerintem halál felesleges, ha csak a funkciót nézzük. Pénzügyileg szerintem nem éri meg, de lehet, hogy talán kevesebb ilyen idegesítő hiba jön elo, kényelmesebb lesz, jobb érzés, ez még érheti neked esetleg.
ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg, de nem ennyiért. Az az autó nem ér 1.4 milliót. 1.2-ért megvenném, de 1.4 sok érte.


Majdnem takkra pontosan ugyanebben a cipőben voltam. Én 2 éve vettem, viszont az 2 évvel idősebb is, szóval akkor korban ugyanannyi volt, mint ez most. 164e km helyett 156e, tulajdonképpen egyforma futás. Szintén 1.6 benzin. Állapota kifogástalan. Ráadásul GTC, ami picivel drágább, mert ritkább. 1.2-ért vettem és az egy átlagos normális ár volt érte. 1.4 sok, főleg ha "sima" 5 ajtós vagy kombi, mert azokból rengeteg van eladó, ami csökkenti az értékét.


Beszéld meg vele, ha odaadja 1.2-ért, akkor hajrá.

ma 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Garancia nincs rá hogy azzal nem lesz gond, ezzel számolj, szoval csak ez miatt ne cseréld le.

Ad valami pluszt az autó azon kívűl hogy ujabb modell? Nem erősebb mert az is 1.6-os. Esetleg ha dizel lenne, vagy kombi de a mostani meg nem az, vagy ha klimas mert most nincs klimad

ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
347e km-el 4-500? Azt megnézem
ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Nyilván jobb lenne új autót venni, de ha bármilyen okból csak ennyit szándékozol rákölteni, akkor eddig ér az a bizonyos takaró.

Ha jó állapotú az a H Astra, nem full fapad és nem is rengeteg benne a km, akkor teljesen reális az 1,4M. De látom sokan már látatlanban az alkudozással kezdenék... Meg kell nézni mit adnak ennyiért!

A G még nagyon 90-es évek. Főleg beltérben. A H-ban sok alkatrész műszakilag ugyanaz, de extrákban, ergonómiában, komfortban, biztonságban már fejledtebb, modernebb autó. A 2010-es már a facelift utáni változó szelepvezérléses xer motor. Erősebb is, Euro normában is jobb. Azt a szűk 1 milliót nem tartom manapság egy hatalmas összegnek. Sokaknak itt állítólag egy havi nettó fizetése.

ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően önmagában nem érdemes, de a H Astra egy ugyanolyan faék egyszerű autó mint a jelenlegi Astrád, ráadásul ismerőstől van, akiben talán bízhatsz hogy nem fog átverni egy romhalalmazzal.

Hajrá.

ma 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!