Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan autótípus, amikre...

Van olyan autótípus, amikre jellemző a váltóhiba?

Figyelt kérdés

Van egy autó, aminél azt hittük, féltengelyhiba, kanyarodáskor kattogott. Aztán kiderült, a difi volt széthullva a váltóban.

Citroen, 200e km sem volt benne.

De hogy ez mitől, miért?


ma 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ford powershift pl ilyen. De ismerősnek az edc a 100ezret se várta meg nemhogy a 200at, ezesetben nem tudom hogy egyedi esetről van e szó, vagy az összes edc szar lenne.
ma 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anyaghiba. Alul méretezett váltó.

Gyakori a váltóhiba a régi Ingnisek/Wagonr/Swift triónál a csapágyazás megy tönkre.

Opel Vivaro/Renault Trafic nagyobb terhelésen használt példányainál.

A Renault Laguna váltója van benne és sokszor hullott szét.


Vannak ilyen esetek.

ma 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen, suzuki swift/ignis 1.3 benzin nyelestengely csapágya szokott szólni 15-20 évesen. Hogy ez ennyi idősen nevezhető-e típushibának, azt mindenki eldöntheti magának. Vagy konkrét hibára gondolsz, amikor nem is működik? Az a francia autóknál szokott előfordulni.
ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, van egy csomó, Citroen/Peugeot 2000es évek elején is, ismerősnek volt egy 307ese, annak is szét ment, de tény hogy elég durván bánt vele.

Egyébként lásd M32es váltó meg a Suzuki Swift/Ignis váltókat.

Tervezési hiba, anyaghiba.

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerelő ismerőstül kérdeztem, azt mondta még sosem cserélt peugeot/citroen váltót.

Ellenben VW családból rengeteget.


Már megvan a másik váltó, a nyelestengelynek semmi lógása nincs, a régi váltónál a kihajtás fordult keresztbe valamiért belül.

Nem lehetett bedugni a féltengelyt teljesen, a lengőkar nem akart a helyére menni a kerékagynál.


Meg kuplung benyomásakor olyan fura nyávogó hangot adott ki. Lehet, sosem cseréltek, öntöttek olajat a váltóba, pedig volt benne valami szürke iszapszerű valami.

ma 09:08
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 szokott az korábban is, tizenéve is 80000Ft volt rá a váltó és nem mindig volt. Balesetes SX4-re 20-ért adta a bontós. Azt mondta ilyet soha nem vett még nála senki a vasba megy általában.
ma 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Opel F10 és F17 váltók elég gyengék, úgy kopnak bennük a szinkrongyűrűk, mintha kötelező lenne.


Ford IB5 váltók legelső szériája gyártási hibás volt, ami miatt folyton becsörgött a nyelestengely csapágy.

ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 Bontott váltó tényleg lutri, felújítani kell őket. Az M15A ami az SX4-ben és Ignisben is van, azzal nem szokott váltógond lenni valóban.
ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez a nyelestengely csapágyas szöveg érdekes a szerelőktől, dolgoztam bontóban, mindenki evvel jött. Talán ha 1x láttam nagyon lötyögő nyelestengelyt, még egy 1200-es lada váltóján. De annál se volt semmilyen tünet menet közben.


Ellenben a kuplungtárcsák keresztrugói a helyükön borzalmasan tudnak zörögni alapjáraton. Főleg dízeleknél.

Na meg az ócska, műanyagházas kinyomócsapágyak.


Sokszor hihetetlen szövegekkel kábítják a szerelők a tulajokat.

Nem mondom, most engem is nagyon megszívatott ez a citroen váltó.

25-ért adott egyet a bontós, hétvégén öröm lesz cserélni. :(

A régit meg szétszedem, megy amúgy is a kukába, megnézem mi darált szét kit belül.

ma 12:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Elárulnád milyen Citroen?

Én ismeretségi körben az elmúlt pár évben két szétesett psa váltóról tudok, az egyik egy 307 1.6 16v, a másik egy C2 1.4 HDI

ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!