Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gumisok miért fújják 2.5...

A gumisok miért fújják 2.5 barra a gumikat és nem a tipushoz előírt értékre?

Figyelt kérdés

Húsz ev alatt megfigyeltem, hogy a gumisok mindegyike 2.5 barra fújja a gumikat szereleskor. Balassagyarmat környékén van kb hat gumiszerviz, mindegyiknél voltam már az évek alatt, de egyik se az autó típushoz előírt értékre fújta.


A futómű állításkor is megjegyezték már, hogy nyugodtan fujjam 2.5-re 2.2 helyett.


Van ennek szakmai vagy praktikus oka?



ma 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyi hogy a 2.5 kb minden autóhoz megfelelő ha nem is gyári érték.
ma 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az tökéletes .
ma 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűség kedvéért. Nem kell megnézegetni, keresgélni az előírtat, felfújják és majd te beállítod magadnak a benzinkúton, ha nem tetszik.
ma 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
2,5 a legjobb érték szerintem
ma 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A guminyomás terhelés függő 2-3 bar között elég nagy szórással. A 2.2 szerintem neked is terheletlen állapotra van. Szinte fogadni mernék, hogy szügyig rakva 2.7-2.8 a "helyes" érték. Na általában senki sem állíthatja ezt. Sokan soha rá nem néznek. Ezért nyomja mindenki 2.5-re. A gumisnak nem kell ezen gondolkodnia és az autósnak is "jó". A bónusz még, hogy a kocsi minimálisan kevesebbet is fogyaszt a túlfújt gumival úgy, hogy a stabilitás nem romlik számottevően.
ma 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pl. kevesellem azt a 2.2-őt....
ma 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
58%

"A gumisok miért fújják 2.5 barra a gumikat és nem a típushoz előírt értékre?"

Mert lusták megnézni a kis fémlapocskát a gyári értékkel. A nemtörődömségük abból is látszik, hogy én még gumis kezében nyomatékkulcsot nem láttam. Pedig jó néhány szerelést végignéztem.

ma 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én akihez járok erre oda szokott figyelni persze van 20 év tapasztalata és a gyakori típusoknak már fejből tudja hogy mennyire kell, emlékszem amikor egyik emberére rá szólt hogy amikor felgumiztak pár felnit hogy 2.3 ra fújja mert olyan autóra mennek amire az az előírt érték. Persze nyomatékkulcsot nem használnak, jól felkattogtatják légkulccsal aztán gondolják majd úgy is ők fogják leszenvedni légkulccsal, a szerelőm pedig átkozza az összeset mert oké hogy van combos légkulcsa de így is megküzd a kerekek leszedésével, és ő legalább odafigyel a nyomatékra mert nem akarja magát megszivatni, se az ügyfeleit azzal hogy ledarálja a kerékcsavar mentetét vagy a kerék agy belső meneteit. Neki legalább ennyi esze van, mert ha Ő darálja le úgy is rajta verik el a port, mert nála ment el és nehezen lehet megmagyarázni, még egy jogi pernél is hogy hát nem Ő húzta túl.

Szóval jah.

ma 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!