Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW golf/A3 TSI vagy TDI?

VW golf/A3 TSI vagy TDI?

Figyelt kérdés

Használtautó vásárlása előtt állok. A kinézett autók:

VW Golf 7

Audi A3 (3.generáció)


A kérdésem az lenne, hogy ezen modellek esetében melyik motorral lenne a legkevésbé kockázatos a vásárlás?


Azzal tisztában vagyok, hogy a 2013 és az előtti TSI motorokra elég sok a panasz, de 2014 vagy azutáni évjáratban melyikkel járhatok jobban?



szept. 1. 11:36
A kérdező szavazást indított:
1.2TSI
1.4TSI
1.6TDI
2.0TDI
1.4TFSI
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Használatfüggő. Ahogy írod, a második generációs 1.4-ek már kvázi problémamenetesek. A 2.0 TDI-t meg kb nem kell bemutatni, kategória egyik legjobb dízele.

Én személy szerint saját használatra Golf VII TDI+DSG-t vennék, mert az lenne indokolt (Ehhez képest kaptam Octavia 1.5TSI-t) és a Golf kívül belül jobban tetszik.

szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koaxk Ábel ***** válasza:

Igazából 2008 környékén a VW a PDTDI-t CRTDI-re cserélte azóta az egyik legjobb dízel a piacon.


A TSI/TFSI motorok meg 2013 után szintén nagyon jó technikák.


Szóval szerintem nagyjából mindegy mit veszel, az a lényeg, hogy felhasználás függvényében válassz, tehát ha kis távokat mész folyamatosan ne dízelben gondolkodj!


A közvetlen befecskendezésű benzin motorok hajlamosak kokszosodni, ez időnként igényelhet (100+e km után) viszonylag drágább beavatkozást.

A dízelnél meg ott a DPF azaz a részecskeszűrő, aminek takarítása, cseréje szintén drágább muri.

szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!