Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hétvégi/utazó autót...

Milyen hétvégi/utazó autót ajánlanátok amit ésszerű keretek között fenntartható? Golf 7 gti-t néztem, de a vízpumpa elég drága hozzá és ha jól tudom típushiba is. Illetve a másik kiszemelt az i30n. Tudtok ajánlani hasonló autókat?

Figyelt kérdés

aug. 26. 18:13
 1/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Igazából sem a VW Golf 7 GTI sem a Hyundai I30N nem az ésszerű választás.

Ha már drága hozzá valami számodra, akkor sajnos nem a te autód.


Nem bunkóságból írom, csak ezek az adott modell kihegyezett változatai, amit megvenni és fenntartani is drága!


Ezeket az autókat olyan "hülyéknek" gyártják, akik képesek már vételkor is komoly felárat fizetni, és használat során is azért, hogy legyen egy sleeper autójuk!


Persze sokat is adnak cserébe, de sokat is fognak kérni.


Egyébként sok ilyen van ha ezt a méretosztályt nézzük: Skoda Octavia RS, VW Golf R, Audi S3 / RS3, Mercedes A 35/45 AMG, BMW M1/M2 bár ezek az Octaviát leszámítva még a Golf GTI-hez képest is horror fenntartásúak!

aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abból a kategóriából bármelyik márka megfelelő.


Egy vízpumpa ne tartson vissza. Minden más típushoz is tartoznak ilyen drága tönkremenős alkatrészek.

aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor hétvégi (GTI, I30N, Type-R stb) vagy utazó ( dízel A6, E-osztály, Passat) autót keresel? Mert nagyon nem mindegy.

De ha egy vízpumpa drága, akkor ez a hétvégi autó dolog nem neked való

aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked drága egy vízpumpa, akkor mi lesz, ha kell venni egy szett gumit, vezérlést cserélni, futóművet felújítani, körbe új féket venni?
aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es kommentelő. Úgy értem, hogy egy vízpumpáért sokallok 300e forintot, míg az i30n-be maximum 80e forint. A vezérlés, és a többi teljesen más. Azért inkább a vízpumpára tértem ki mert úgy hallottam, hogy van akinek 30e km alatt tönkre megy, valakinek meg 200e km után. Egyébként termosztáttal 300e a vízpumpa, és az a kérdés, hogy cserekor muszáj a termosztátot is cserélni vagy elég csak a vízpumpát?(golf 7.5 gti)
aug. 26. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A termosztát és a vízpumpa két, egymástól független alkatrész.


Viszont a VW csoportos motorokon jellemzően vízpumpát is cserélni kell a vezérléssel együtt, tehát az egyben lesz nagyobb költség.


Amit írsz (30e/200e kilométer), az abból fakadhat, hogy valaki a legolcsóbb noname xart teszi bele, van aki meg gyári alkatrészt.


De alapvetően ez is egy kopóalkatrész, nem kéne hogy problémát okozzon bármikor venni egyet, ha ilyen autót akarsz.


Nagyon sok autót tudunk ajánlani egyébként, de nem derült ki, hogy pontosan milyen autót szeretnél.

aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ilyen sportosabb autó mint az előbb említett két autó, de akár le lehessen menni vele Horvátországba is. Milyen árba megy egy vezérléscsere a 7.5 gti-nél?(230le) Illetve 6-os dsg-vel néztem vagy manuállal, de az a kérdés, hogy a dsg-nek menniyvel nagyobb a költsége?
aug. 26. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!