Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeség lecserélni egy 4...

Hülyeség lecserélni egy 4 éves kocsit, ha a kiszemelt új egyébként olyan, amire mindig is vágytál?

Figyelt kérdés

Van egy teljesen hibátlan 4 éves kocsim, de gondolkodom a cserén, mégpedig egy olyan típusra, ami mindig is szívem csücske volt, csak az ára miatt nem volt elérhető. Most meg tudnám venni, viszont a 4 éves kocsi értékének háromszorosába kerül. Bőven lenne pénz "banánra" is, nem vágna földhöz, csak azért drágább, mint egy hasonló kategóriás kocsi.

Ha beleadom önerőnek a kocsit meg valamennyi pluszt, akkor olyan 100 ezres törlesztővel tudom elhozni.


júl. 4. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzed, akkor mi a kérdés? Arra költöd, amire akarod, nem kell másoktól engedélyt kérned.

Nekem 6 éves az annak idején újonnan rendelt autóm. Nem is használtam agyon, végig garázsban tartottam, teljesen karcmentes kívül-belül. Télen ki se hoztam, az alján még a kipufogócső is végig rozsdapötty mentes. 57e km-nél tart. De gondolkozom rajta, hogy lecseréljem. Nem kérek erre engedélyt senkitől. A saját pénzemen veszem, a saját döntésem. Amúgy hitelre soha nem vennék autót, de ez már más kérdés...

júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
11%
Ha elektromos akkor igen. Benzinest benzinesre cserélni ma már nincs értelme.
júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pénzed rá,megteheted akkor vegyed nyugodtan,egyszer élünk
júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Benzinest cserélnék full hibridre. Elektromoson is gondolkodtam, de csak egy panelház alatt lévő garázst bérelek, 10A-rel tölteni meg elég sokáig tartana, ha meg utcán töltöm mindig, az jóval drágább lenne hosszútávon, mint a hibrid.
júl. 4. 10:44
 5/14 BeefEater ***** válasza:
100%
Reálisan nem sok. De ha van pénzed rá, akkor tekints erre úgy, mint egy hobbira és vedd meg az álomautódat. (Az, hogy ezt most meg tudod tenni nem garancia arra, hogy mondjuk ez 10 év múlva is elérhető lesz számodra. Az általad leírt helyzetben én holnap reggel már a kereskedésben szürcsölném a kávét.)
júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
16%
Akkor 4 év múlva megint ki fogod írni a kérdést, hogy érdemes-e lecserélni a szinte új autót egy újabb - immár - elektromosra. Amúgy ha jól sejtem most kb. a vételáron tudsz megszabadulni egy 4 éves autótól, szóval "csak" az inflációt bukod, de a hibridek iránti kereslet most van a csúcson, azért tudnak irreálisan magas árcédulát rakni rájuk a gyártók.
júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vonzó lenne az elektromos kocsi, csakhogy az még a hibridtől is drágább, valamint igazán akkor éri meg, ha van saját garázs, ahol napelemről tudod tölteni. Plusz én évi 12 ezer km-t megyek max, úgy meg elég sokára térülne meg az elektromos.
júl. 4. 11:12
 8/14 retektorta ***** válasza:
90%
Ha van rá pénzed, és mindig is erre vágytál, akkor hajrá. Úgyis mind meghalunk, a sírba nem viheted magaddal a pénzed.
júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
HA évi 12 ezret méssz akkor sokára térül meg a benzines ára is!!! nem csak az elekromos.
júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A 4 éves kocsi pont olyan korú, hogy érdemes újra cserélni. Én is 3-5 évente veszek új autót.
júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!