Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha keveset járok az autóval,...

Ha keveset járok az autóval, be kell tartani az 1 éves olajcsere periódust?

Figyelt kérdés
Egy közel 5 éves Dacia Loganról van szó, 3 hengeres, sima benzines, szívómotor, 73 Le., jelenleg 26 ezer km-en áll a km. mutató. Tavaly szeptemberben volt olaj cserélve, azóta 5100 km-t jártam vele és az esedékes cseréig még talán 1000-et fogok bele tenni. Rövid távokra nem használom, az esetek 98%-ban egy 30 km-re található nagyvárosba és vissza, plusz az ebből adódó városi forgalom. Tehát 6000 km után cseréljek olajat, vagy negvárhatom vele jövő tavaszt? Addigra kb 8-9000 ezer lenne benne. Télen azért nem tudom, mert én cserélem az olajat, és mínusz 5 fokban nem szeretnék a csupasz betonon feküdni. Válaszotokat előre is köszönöm.

aug. 31. 10:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%
Jaj legalább ne hazudjatom már, hogy a környezetért teszitek. Ez azért nagyon gáz... az önfényezés magas iskolája.
aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#17

Más dolog, amikor a használatlan olaj egy műanyagpalackban áll (így valóban hosszú évekig eláll minőségromlás nélkül) és teljesen más, amikor az autó olajteknőjében és néha jársz is vele.

A benzin vagy a gázolaj, se úgy romlik meg, mint amikor megavasodik az étolaj, hanem mindkét termék tele van nyomva különböző adalékanyagokkal, ezek csapódhatnak ki, megváltoztatva ezáltal a benzin oktánszámát. Ez nem azt jelenti, hogy nem működne az autó, de hosszabb távon károsítja a motort. Olyanról is tudok, hogy fűnyírót be se lehetett gyújtani a tavalyról tankban maradt benzinnel. Kiszívták a régit, töltöttek bele frisset és egy pöccre indult.

aug. 31. 18:41
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
Nem a környezetért teszem, hanem mert buta és csóró vagyok. A környezet védelme csak egy kis plusz a csóróság és butaság mellé.
aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%

Aki ennyire nincs képben az miért bötyköl otthon?

Egyébként én is most viszem olajcserére majd, letelt az egy év, mentem vagy 3000 km-t a - mostmár - hobbi autómmal, de ennyi jár neki

aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ha kicsivel tovább használod az olajat az ajánlottnál, abból még nem lesz azonnal katasztrófa. Az sem mindegy hogyan használod az autót. Az olaj elhasználódása nem csak a megtett kilométerektől és az utolsó csere óta eltelt időtől függ, hanem például a hideg indítások-leállítások számától is. Nem mindegy, hogy egyszer mész 100 kilométert, vagy hússzor 5 kilométert. Az utóbbi lényegesen gyorsabban amortizálja a kenőolajat is. Néhány hónap plusz bőven belefér szerintem ha már nem garanciális az autó. Az olaj nem tudja napra pontosan, hogy mikor kell neki megromlania. Én 10-15 ezer között szoktam cserélni, igaz hosszabb távokat megyek nagy átlagban. Volt már, hogy kicsivel túlléptem a 15 ezret is, de a motor tip-top, csak sajnos a karosszéria lassan lerohad róla.
szept. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Most őszintén... 1000 km az semmi. Két nap alatt megyek annyit. Ha megfelelő az olajszint és tényleg csak 5100 kilométert ment vele az utolsó csere óta, és további ezret tervez tavaszig, akkor nem cserélném le most. Szerintem még jó az olaj, és pont a tél folyamán fog elhasználódni a hideg miatt annyira, hogy tényleg cserélni kelljen. Ha most lecseréli, tavasszal 1000 km után nyilván nem fogja.
szept. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Nem tavaszig tervezek ezer kilómétert menni, hanem az esedékes olajcseréig, onnan áprilisig kb. 3-4000-et.
szept. 10. 10:05
 28/31 anonim ***** válasza:

Japan automnal 15K/1ev, olasznal 20K/1ev a hivatalos csereperiodus.


Dacianal 30K/2 ev


En ledobnam evente, ha ugyis magadnak csereled par ezer Forint egy Mannol olajjal mondjuk.

szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Daciánál is 30 ezer vagy 1 év.
szept. 10. 18:59
 30/31 anonim ***** válasza:

Melyik Dákónál 30000? Nekem az 1.6-osnál 20000 rémlik, vagy 1 év, amit jelez is a szervizlámpa évente, fordulókor.

A többinél helytálló lehet, legalább is a Fordnál, Citroen-Peugeotnál 30000 lenne ha jól emlékszem, de szerintem ott is 1 évre határozzák meg az időintervallumot. Egyébként nem értek vele egyet, szerintem ha egy évben megy azt a 12000-et mondjuk, akkor érdemes cserélni.

szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!