Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha keveset járok az autóval,...

Ha keveset járok az autóval, be kell tartani az 1 éves olajcsere periódust?

Figyelt kérdés
Egy közel 5 éves Dacia Loganról van szó, 3 hengeres, sima benzines, szívómotor, 73 Le., jelenleg 26 ezer km-en áll a km. mutató. Tavaly szeptemberben volt olaj cserélve, azóta 5100 km-t jártam vele és az esedékes cseréig még talán 1000-et fogok bele tenni. Rövid távokra nem használom, az esetek 98%-ban egy 30 km-re található nagyvárosba és vissza, plusz az ebből adódó városi forgalom. Tehát 6000 km után cseréljek olajat, vagy negvárhatom vele jövő tavaszt? Addigra kb 8-9000 ezer lenne benne. Télen azért nem tudom, mert én cserélem az olajat, és mínusz 5 fokban nem szeretnék a csupasz betonon feküdni. Válaszotokat előre is köszönöm.

aug. 31. 10:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
63%
Hát igen. Aki sajnálja évi egyszer cseréltetni az olaját, az annyira buta ember, hogy még a tömegközlekedéstől is eltiltanám.
aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
30%
Igen, kellene.
aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%

Az ellen nem sok érv van hogy nyomjátok itt a szar reklámot.

EZ a lózung hogy évente kell cserélni, hisz nekik ebből van hasznuk ha minél többet cserélsz.

AZ olaj nem romlik meg 1 év után se .

Pont elég a km-t betartani.

aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%

#13

Nem megromlik, hanem változnak a fizikai, kémiai tulajdonságai, ezáltal változik a viszkozitása is, és romlik a kenőképessége. Ezáltal majd szépen csapágyas lesz a motorod, de hát ez mit érdekel egy műszaki analfabétát?

aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
37%
Van egy ritkán használt autóm (évi pár e km), amin alapból 2 évente cserélek olajat (mert buta vagyok). Most elfelejtettem és több mint 4 évet volt benne (tényleg buta vagyok). Az olajszűrőre mindig ráírom a csere időpontját és a km-t egy festékfilccel. Ez alapján a 4 év alatt 8e km-t mentem a géppel. Ha a ritka olajcserék miatt a motorja 200e km-nél megadja magát, akkor még évi 5e km-rel számolva is 40 évig bírni fogja. Addigra az autó már rég az enyészeté lesz. Ilyen használat mellett az okosok cseréljenek olajat évente, mi buták meg elvagyunk a műszaki tudatlanságunkkal.
aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
75%
#15 Miért kell ilyen hosszan megfogalmazni azt az egyszerű, rövid mondatot, hogy "annyira csóró vagyok, hogy nincs évi 10 ezer forintom olajra"?
aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Feleségem 30 éves swiftjében van min 400.000 kilométer. Mióta nyugdíjas alig megy vele. Ha 10 évig nem cseréli szerintem akkor sem lesz baja. Benzinre is írják hogy néhány hónap alatt megkotlik. 3 éve vettem öt litert a fűnyíróba. Kb. fele fogyott el. Kutya baja. Enyémben 15.000 kilométerenként cserélem. Alig színeződik el. 30k-t simán kibírna. Sok gyár ad meg ennyit vagy többet. Dízel kocsimban is 30k volt. Már nincs nálam, de hallottam közel 500k km van benne. Bontatlan motor, turbó.
aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
21%

*16

Buta vagyok és csóró, de legalább nem terhelem a környezetemet évi 7 liter feleslegesen lecserélt olajjal.

aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

18 EZ a másik szempont ezért a sűrű olajcserénél feleslegesen szennyezik a környezetet.

De itt mindenki annyira tudatos és okos hogy nem sajnálja a pénzt se az olajcserére , se a gumi cserére.

A gumit is a legdrágábbat teszik fel és 4-5 évenként akár lekopott akár nem.

Bezzeg az autó az 600000-et se ér de mindenből a legjobbat és legdrágábbat tetetik bele.

aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Igen, most megspóroltátok a világ környezetszennyezésének 0,00000000000000000000000900001 százalékát. Büszkék lehettek magatokra!
aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!