Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Yaris 1.4 D-4D sűrűbb...

Toyota Yaris 1.4 D-4D sűrűbb városi használatra is jó lehet? Avagy benzines 1.3 vs dízel 1.4?

Figyelt kérdés

Most nincs autóm de gondolkozom rajta. Az előzőt nem használtam, olyan sokat, 7-7500km-et raktam bele 1 év alatt. Sűrűbben inkább városban használtam (Pest), de havi egyszer elmentem egy nagyobb útra. Ugyanerre a célra keresnék megbízható autót, hogy a városban ide-oda elszaladgáljunk vele (vásárolgatás, ügyintézés), és havi egyszer ki a városból.


Ismerősömnek már 6 éve van egy 1.4 dízeles Yaris amit hajt, már 240 ezer km-nél jár. Egy picike megyeszékhelyen lakik, kb 3km-re a munkahelyéről, tehát ilyen kis távokra használja napi szinten, valamint a szomszéd utcába is kocsival szokott menni a haverokhoz (kb 350 méter).


Tudtommal a dízelt az ilyen távok kinyírják?


Neki nem nyírta ki, a 6 év alatt konkrétan csak gumikat, fékeket, és néhány kopó futóműelemet cseréltetett benne, azokat is 2 évente műszakiztatás előtt. (Nekem ez nagyon felfoghatatlan, ezért is szeretnék toyotát, az előzőnmel 2-3 havonta jártam szerelőhöz és 2x ott is hagyott pedig végig karban volt tartva, azonnal szaladtam szerelőhöz ha valami kezdett kijönni🥲)


Nekem eddig mindenki azt ajánlotta, hogy vegyek szívóbenzinest mert az a jó az én felhasználásomra és nem is romlik el, vettem is, és természetesen a lomha 70 lóerős, sikítóan hangos kisautó bevert 10 litereket 100km-en. Míg havernak az 1.4 dízeles Yaris valami 4.5 litert ír vegyesbe.


Ez azt jelenti, hogy nyugodtan vehető az 1.4 dízel is ilyen kisebb távú és városiasabb felhasználásra is? (Vagy csak havernak van szerencséje a kocsijával?) Nincsenek ilyen szopatós drága porlasztó stb cserék amik a kocsi árát elviszik a dízelesnél?


Tudom, hogy ott az 1.3 Yaris is ami elvileg szintén nagyon jó, de ha ugyanúgy jó mindegyik, akkor az ember inkább a kisebb fogyasztást választja.


Mit gondoltok? Yaris 1.3 vagy 1.4 D-4D? Válaszokat előre is köszönöm!



aug. 28. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal a dízelt az ilyen távok kinyírják?


igen ki. benzint vegyél,

aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Főleg a dpf-nek árt, ha van benne, meg a motornak hogy mindig hideg motorral van használva. A dpf-esnek sem olyan gáz, ha van minimum néha egy hosszútáv.
aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szívó benzinest is kinyírja idővel, csak sokkal sokkal lassabban,mint egy turbó dízelt. Ügye kevesebb plusz alkatrész, amelyek nem tudnak tönkre menni ,ha nincsenek az autóban. Szívó benzin 70 pacival ha 10 litert eszik ,akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Inkább 5-7 liter között kalkulálj. (Ha nagy a lábad,persze ehet 10-et)
aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!