Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autóvásárlás probléma...

Használt autóvásárlás probléma merült fel (?)

Figyelt kérdés

Vasárnap vásároltunk egy használt autót (foglalóval, majd készpénzzel, szerződéssel) minden jól ment. Ma elvittem egy szerelőhöz és kiderült néhány hiba. A motortartó fémszerkezet amin a bak van rohad, lyukas és heggesztve volt (elég durván). Illetve 1 nap elteltével felvillat a check engine is (valamilyen katalizátor hiba miatt).


Mit tudunk tenni ilyenkor? Délután felhívjuk őket, addig is valakinek van valamilyen tapasztalata ilyen téren? Köszi előre is.



aug. 28. 12:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Ki kell javítani a hibákat. A szerelő csak diagnosztizál, javítani nem tud...?
aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Chrysler Sebringről van szó (2008). Felhívtuk az eladót azt mondta, hogy ugye használt autónál motorikus hiba esetén köteles csak vállalni a garanciát, ilyen esetben pedig ha akar segít ha akar nem. Azt mondta, hogy segít szívesen. Elvileg ehhez karosszériás kell (a rohadáshoz). A szerelőnk szerint nincs olyan ember aki vállalná, vagy ha mégis akkor fél millió alatt rá se néznek. Nem tudom, hogy most akkor mire számítsunk. Nagy út előtt állunk (2-3000km oda-vissza és az ottani utakkal egybevéve) szóval, most nagy a feszültség és kissé tanácstalan vagyok. Több százezres javításokra sajnos nincs kapacitásunk már egyelőre.
aug. 28. 13:52
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Három nap alatt elrohadt a motorrartó fémszerkezet? Az durva.
aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hallotad-e már:

pénztártól való távozás után reklamációnak nincs helye.

Nem kötelező vakon minden vackot megvásárolni csak azért mert "jó üzletnek tűnik".

aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Magyarul átnézetés nélkül vettél egy ritka, rossz hírű autót és sír a szád hogy van hibája. Ezek után most mit vársz? Tapsot vagy mit? Mert hogy csak a te hibád, az tuti. Javíttasd meg, aztán vígan autózz a naplementében.
aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem sír a szám. Lehet ám szépen is írni vagy hallgatni. Tanácsot kértem, nem igazi magyaros huszárfaszkodást. Én személyszerint javíttatnám, de nem én döntök egyedül. A kérdés az, hogy valakinek volt-e már ilyesmi problémája és hogy árban mire lehet számítani. Akinek nincs ilyen információja az csak feleslegesen koptatja az ujjait.
aug. 28. 14:38
 7/24 Morzsi007 ***** válasza:
82%
Miért szívjátok a vevő vérét ennyire. Elég a baja neki. Abból indult ki, hogy becsületes eladó, mindenről tájékoztatja az autóval kapcsolatban, mert olyan jó fejek tudnak lenni, amíg meg nem veszed a kocsit stb. A check engine miatt jobban aggódnék, gondolom a kocsi törve volt.
aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

Nincs két egyforma eset, így nem is fogsz semmiféle személyre szabott választ kapni.

Csak egy közeli példa:

két ismerősnek is esedékes a tizenéves autó kuplungcseréje.

Az egyik túl van rajta, 130 ezerbe került, reggel vitte, este hozta.

Korrekt munka, ismeretség nélkül, csak úgy beszédült az utcáról.

A másik, legalább kettő hete már hogy lebeszélte a szakszervizzel.

Szeptember közepére vállalták, várhatóan 2-3 nap alatt lesz kész, 200-240-közötti árban.

Nagyjából egyidős autók és ugyan az a tipus, és ugyan abban a városban.

Mindezt csak azért írtam le, hogy érdeklődj, tájékozódj mielőtt valamibe beleugrassz. (ha már a vásárlásnál nem tetted)


Szóval ne sajnáltasd magad, inkább keress egy megbízható műhelyt.

aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Világos. Ilyennel még nem volt dolgom, ezért is gondoltam hátha valakinek van tapasztalata. Ma kiderül mi lesz a sorsa, én rászánnám magam a javításra, mert ezt leszámítva tényleg egy fasza autó, alkatrész van hozzá, mivel EU piacos, 50% unix kedvezmény is járt az autó mellé. Körbe telefonálok, érdeklődöm aztán csak lesz valami.
aug. 28. 15:07
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

"fsza autó "az biztos, ezt úgy 10 évvel ezelőttig lehetett volna rá mondani. Legjobbakat kívánom neked, de most őszintén, minek kell ilyen autót venni, ha már egy párszázezres szerviztől szívinfarktust kapsz, és nincs is rá pénzetek?


Ezektől nem véletlen szabadul már mindenki.


Lakatost találni meg tényleg nagy kihívás lesz, nekem egy küszöb javítására ( a végénél volt 20cm rozsda), mondtak 100ezret..

aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!