Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó honosításához jó az...

Autó honosításához jó az eredeti (német nyelvű) adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most költöztem haza külföldről, és szeretném az autót honosíttatni.

Valahol olvastam, hogy az okmányirodai ügyintézésnél (rendszám + forgalmi kiadásakor) a rengeteg beadandó papír mellett kérni fogják az adásvételi szerződést is.

Ezt viszont csak hivatalos fordításban fogadják majd el.

Szerintetek ez az info korrekt így, vagy jó lesz, az eredeti német nyelvű szerződés is?

Eddig a folyamat során, sehol nem szóltak, hogy bármit le kellett volna fordíttatni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



aug. 28. 09:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szólnék hozzá, hogy szerintem nem kérhet 3 okból is adás-vételit:


1. ha már a te neveden van eleve, minek neki. akkor kérik, ha külföldön most vetted és átakarod írattatni


2. ha én 15 évig élek Németországban és 15 éve vettem, miért tartsam meg az adás-vételit, a német jogszabályok szerint nem vagy köteles minden papírt megtartani, mindegyiknek van egy tárolási ideje.


3. A németeknél nem kötelező az adás-vételi, csak ajánlott. én 2szer vettem eddig ez nélkül, és Zulassungstelle-ben sem kérték sosem.

aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ + az infókat neked is!

Nekem is furcsa a gondolat, hogy elvileg ezt kérni fogják. Hiszen van egyéb más dokumentumom ami igazolja, hogy enyém az autó.

Viszont az eddigi ügyintézés során mindenhol elkérték az adás-vételit, de sehol nem szóltak, hogy nem lenne megfelelő német nyelven.

aug. 30. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!