Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az autóeladás menete...

Mi az autóeladás menete magánemberként ? Írunk egy adás vételi szerződést azzal felkeresek egy okmányirodát leadom a papírt ? Az okmányirodának kell tájékoztatni a biztosítót,hogy már nem az enyém a kocsi vagy nekem kell felhívni ?

Figyelt kérdés
2-2 példány adás vételit kell írni azt hallottam. Kell ettől félnem,hogy nem kereskedés vagyok hanem magán ember ? Még nem csináltam ilyet. Más embereknek ez olyan mint ha fehérneműt cserélnének ? Úgy hallottam szeretik az emberek cserélgetni az autóikat.
júl. 8. 17:47
 1/7 Mad Max2 ***** válasza:
78%

Írtok adásvételit 1 példány a vevőjé, nálad marad 2 példány.


Az egyik példányt leadod az okmányirodában.


A másik példánnyal bemész a biztositohoz és jelzed hogy eladtad az autót(ezt elektronikusan is megteheted, beszkenneled az adásvételit és elküldöd a biztosítónak).

És inenntől te védve vagy minentől is:)

júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2022-ben adtam el utoljára autót. Nem tudom mennyire fehérnemű, ezt örököltem, nem volt rá szükségem két másik saját autó mellett. 2022. márciusában volt a hagyatéki, 2022 májusában kelt el az autó. A két másik autóm közül az egyik 12 éve van nálam, a másikaz 6 éve rendeltem újonnan.

A kérdésed első felére visszatérve: igen 4 példányos az adásvételi. 2 marad nálad, 2 a vevőnél. Ezzel elbattyogsz az ocsmányirodába és bejelneted az eladás tényét. Egy lepecsételt példány a tiéd lesz, ezt elrakod. Én ez után közvetlenül menetem a biztosítóhoz lemondani a kötelezőt. Megkérdezték, milyen bankszámlaszámra kérem a visszajáró összeget. Egy-két héten belül utalták. Nagyjából ennyi.

júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állítólag ha nem fizeted a biztosításodat az 1 éven belül meg is szűnik nem ? Ilyet olvastam
júl. 8. 17:52
 4/7 Mad Max2 ***** válasza:
54%
A kötelező felelőségbiztosítást ha nem fizeted, nagyon rábaszol:D
júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A biztosítót elvileg ma már a központi elektronikus nyilvántartás miatt nem kell értesíteni, mert azonnal kapják az információt, én sem szóltam nekik, csak küldték vissza a pénzt. De azért jobban jársz, ha szólsz, mert sosem lehet tudni. Igen, 1 év nem fizetés után valóban megszűnik magától, viszont utólag azt az 1 évet nagyon kemény büntetéssel megspékelve fogják behajtani rajtad, szóval nem éri meg szórakozni, inkább szólj a biztosítónak, az a tuti.


#1 Két példány a vevőé...

júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most majd lesz egy autóeladásom. Be van fizetve a biztosításom mindig is. Ezt azért kérdeztem mert ha eladtam és megírtuk a papírt irány okmányiroda és azért telefonálni is szeretnék a biztosítónak mi a helyzet utána én már úgy érzem semmi közöm nem lesz a kocsihoz. Ha összetöri összetöri . Ne adj isten csinál valami balesetet ne az én gondom legyen már mert megírtuk az adás vételit és eladtam.
júl. 8. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 pontosan ezért írtok órát, percet is a szeződésre! A biztosításod érdekmúlással fog megszűnni. De szerintem nem olyan nagy erőfeszítés erről értesíteni a biztosítót és akkor mindenkinek evidens a dolog. Írsz nekik egy e-mailt, vagy jártodban-beltedben beugrasz az ügfélszolgálatra.
júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!