Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladjam az autóm szerintetek?

Eladjam az autóm szerintetek?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy 3as Skoda Octavia 1,6 crtd-it öszkerékmeghajtással, már hármassal kezdődik a km óra számlálója. A helyzet az, hogy jobbára napi 25-30km t ingázok agglomerációból budapestre, elszórtan 1-1 kisebb út, több rövid táv, illetve világ életembe benzines autóim voltak. Lehet érdemesebb lenne egy kevesebbet futott szívó benzinesre vissza váltani a lehetséges nagyobb költségek miatt?

2023. nov. 12. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha jó állapotú a mostani, akkor használd azt.
2023. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell félni szerintem tőle... Ha ez napi 2x 25-30 km-t jelent, az tökéletes. Volt szervizelve az összkerék? Lassan kéne egy új olajpumpa szíj (akár vezérléssel együtt, ha aktuális), illetve ha Bosch rendszer van az adott változaton, a CP4 magasnyomású felújítása is lassan megérné, mielőtt drágább bajt csinál. De ha meguntad, rosszul alszol a 300e feletti futás miatt, szerfelett vágyod x típust és zsebben rá a pénz, akkor cseréld le, mindenkinek lehetnek egyedi szempontjai. Motor/váltó tartó bak volt ezeknek gyengesége, bár gondolom már volt cserélve. Illetve keress egy szerelőt/műhelyt, ahol nagyon értenek a típushoz, olyanokra gondolok mint a Doni Motors, S-Line (Pomáz)...
2023. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazából H Astraról váltottam erre, főnököm egyik barátjáé volt, haldexben volt olaj csere, vezérlés is lecserélésre került , de valahogy nem érzem a magaménak, nagy részt pályàn volt használva, most pedig 2x13km re van , a regenerálást szinte sose tudta befejezni. H Astra az egy igás ló volt, majdnem mindent meg tudtam csinálni rajta fillérekből.
2023. nov. 12. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
#3 Ha nem tetszik és van pénzed másikra, akkor miért ne cserélhetnéd le?
2023. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
El van ez döntve már, cseréld le.
2023. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez a napi összes km, csere, hajrá. Ha engedi a keret és van konnektor a közelben, Ampera kiváló ingázó kocsi lenne például, Solymáron van is kiváló szerviz... Csak eszembe jutott, a használati szokások alapján.
2023. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
vagyis veszel egy szívó benzinest aminek az órájában van 200ekm ,
2023. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

(#2, #6 kiegészítéseként)

Ha benzinesre váltasz, gázszett szerintem megéri, most úgyis drága az üzemanyag, és azért éves szinten jelentős lenne a spórolás, ha engedi a keret akkor jó ötlet volna.

2023. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

"H Astra az egy igás ló volt, majdnem mindent meg tudtam csinálni rajta fillérekből."

Ezek szerint full fapad felszereltségű volt. Egy CIM-modul forrasztás, meg zsalu javítás valóban megoldható. De egy adaptív xenont, vagy egy IDS+ rendszert szerintem nem bütykölsz meg otthon egy tekercs szigszalaggal meg WD40-nel! :D


"a regenerálást szinte sose tudta befejezni"

Arra figyelj, hogy ha elkezdte, ne állítsd el! Akkor szépen be fogja fejezni. Más márkájú autóm van, de ezt mindig nézem. Maximum 5-10 perc és befejezi. Hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel hogy nálam a dízel fiatal és kevés km-es. Én nem váltottam. Évek alatt nem volt semmi gond.

2023. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
H astrába már lehetett kérni sok mindent. Így hát valóban van belőle egyszerűbb és bonyolultabb változat is. Nyilván mindenki tudja, hogy mire van szüksége/igénye. Ugye minél újabb(bonyolultabb) egy autó és minél kevésbé igásló, annál kényesebb a karbantartásra/annál a több a hiba lehetőség. Van akinek ez oké van akinek nem. Szerencsére mindkét fél talál magának megfelelő járművet.
2023. nov. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!