Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oldtimer autó mindennapi...

Oldtimer autó mindennapi használatra? Megéri?

Figyelt kérdés

Az uram azt mondja hogy szépek a retro autók, meg ő is szereti őket de nem vinné el hosszabb utakra, autópályára meg semmiképpen se. Mondom neki az baj mert én egy jóféle régi chevi, vagy cadillac példányt azért elfogadnék. De hát mondom azért a panellakásba csak nem hozhatom fel úgyhogy ha gurul, akkor menjek is vele már értitek.

Igazából ha megcsináltatom a motorját, megjavíttatom, akkor én nem látom akadályát. Törvény pedig ha jól tudom nem tiltja hogy régi autóval járjak.


Mit gondoltok? Ti vezetnétek veterán autót? Vinnétek hosszabb utakra?



aug. 18. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Attól függ...

Amit te írsz, a jóféle Chevi vagy Cadillac oldtimer kizabálna a vagyonodból a 15-20literes fogyasztásukkal, már ha valóban mindennapi használatra akarod. Ráadásul ha valami elromlik, nem elég, hogy drága a javíttatás, de akár hónapokat is állhat, mire találsz hozzá alkatrészt és az is a tengerentúlról jönne...


A másik kérdés, hogy OT vagy csak 30+-os? Mert az OT-t nem tudod napi használatra igénybe venni, ugyanis kilométer limitesek, igazolni kell hogy hova vitted. Ha csak szimplán veterán korú, akkor azzal mászkálhatsz.


Öreg autó akkor használható ilyenre, ha azért viszonylag olcsó a fenntartása és könnyű a javíttatása.


Nekem egy 39 éves japán autóm van, a javíttatása nem vészes, a fogyasztása sem és szinte kifut a világból. Ilyennel lehet azt csinálni, amit te kérdeztél.

aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2-es az OT rendszámot még meg kell gondolnom hiszen ahogy többen is írták, van hátránya bőven. Úgyhogy ha meglesz a kocsi, az elején biztos nem csináltatom meg. Viszont az adókedvezmény, meg a rendezvények jól hangzanak m3g kell gondolnom.


3,5 igen, ezt sejtettem hogy pénzzel mindent megcsinálnak nekem. Bíztató amit írtatok, az biztos hogy a mai autók kezdenek egy kicsit túl modernek lenni. Ez egy indok amiért oldtimert szeretnék.


7-es igen, vágom.


8-as fejtsd ki kérlek. Én azt értem hogy drága, és macerás de mivel dolgozó nő vagyok, hála az égnek ki tudom fizetni, és sok macera van az elején, de szerintem nagyon is megéri.


9, 10- én ugy tudom OT rendszámnál van.

aug. 19. 10:38
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 az OT-nak SOKKAL több a hátránya napi használatra, mint az előnye..
aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13. Az isbegx megoldás hogy 2 autót veszek az egyiken lesz OT
aug. 19. 11:09
 15/17 anonim ***** válasza:

"Uram"? Másik kérdésben meg 17 éves kisfiú vagy már...


Nyilván lehet OT korú autót használni mindennapokra, ha erre van gusztusod, más kérdés, hogy valóban több az előnye, mint hátránya.

aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
De MINEK? mire a kocsit eljuttatod az OT állapotig, addig többmilliód megy rá el. :)
aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
15. Nem tudom miről beszelsz, és nem ez volt a kérdés se.
aug. 19. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!