Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oldtimer autó mindennapi...

Oldtimer autó mindennapi használatra? Megéri?

Figyelt kérdés

Az uram azt mondja hogy szépek a retro autók, meg ő is szereti őket de nem vinné el hosszabb utakra, autópályára meg semmiképpen se. Mondom neki az baj mert én egy jóféle régi chevi, vagy cadillac példányt azért elfogadnék. De hát mondom azért a panellakásba csak nem hozhatom fel úgyhogy ha gurul, akkor menjek is vele már értitek.

Igazából ha megcsináltatom a motorját, megjavíttatom, akkor én nem látom akadályát. Törvény pedig ha jól tudom nem tiltja hogy régi autóval járjak.


Mit gondoltok? Ti vezetnétek veterán autót? Vinnétek hosszabb utakra?



aug. 18. 23:44
1 2
 1/17 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
34%
Nem javíttatod meg, ugyanis minden autószervizből elzavarnak ezekkel az autókkal, nem foglalkoznak velük. Pont az benne a sportérték, hogy ilyen nem lehet akárkinek, csak annak, aki saját magának tudja üzemeltetni.
aug. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mit értünk "veterán" alatt? rendes OT-s rendszámost, vagy csak simán 30+os öreget?
aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

De, megjavíttatja, van az a pénz, amiért minden motort generáloznak.

Gépműhelyesnek teljesen mindegy, mit síkol, mar, hegeszt, esztergál.

Szét-összerakásnál a munkaóra meg munkaóra, legyen akármennyi.

Ha beletört a HF csavar a blokkba, akkor beletört.

Mi ezekre csak ennyit mondunk: garancia, na, az nincs.

Egy 500 ezret futott blokkot gyömöszölni új csavarokkal, meghízási nyomatékkal kissé rizikós már.


De még mindig sok 40+ os veterán is messzebb elmegy ezekkel, mint valami budiláncos tfsi-vel, aminél hurkapálcikából van a hajtókat, spagetti szelepszárakkal, kézben összeroppantható dugattyúkkal, szűzhártya méretű alu blokkal.

aug. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*gyári meghúzási nyomatékkal
aug. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

#3 így van.

egy átnézett 35 éves autóval messzebbre merek indulni, mint akármilyen agyonelektronizált modernkori fostömlővel. a régi vasat hamarabb drótozza össze az ember az útszélén hogy legalább hazaevickéljen vele.


Tavaly az akkor 34 éves szaladgálósomba csak beültem, és usgyi autópálya irány pécs. idén a 33 évesemmel tettem meg ugyanezt. oké, ez nem egy nagy táv, azért mégse egy tengerparti kirándulás, de azt is bírnák szemrebbenés nélkül ebben biztos vagyok.

aug. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 is van,napi használatban. Megéri.
aug. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

"régi chevi, vagy cadillac példányt azért elfogadnék"

Vágod, hogy ezeknek a fogyasztása 20l-nél kezdődik?

aug. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
felejtős
aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az oldtimereknél nincs megadva adott kilométer egy évre?
aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#10 Én is valami ilyesmit olvastam, hogy az OT-s vizsgával lehetnek korlátozások, évi max kilométer, vagy csak nappal mehetsz vele, esetleg hétvégén rendezvényekre.

[link]

aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!