Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorteret tisztitani nagynyom...

Motorteret tisztitani nagynyomasuval mennyire “veszelyes”, lehet gond?

Figyelt kérdés
Benzines,turbos autorol van szo
aug. 18. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég könnyü beáztatni a csatlakozókat,nem kell magasnyomású se hozzá. Lehet mindent széthúzkodni, kifújni sűrített levegővel, szóval inkább ne tedd.
aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ettol felek
aug. 18. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Elviekben, egy tökéletesen összerakott, zsír új autón csak a generátorral lehet gond. De mivel feltételezhetően nem új az autód, bármi beázhat kb... szóval nem érdemes erőltetni. Inkább töröld le a port aprólékosan, és szilikonozd be. Gyönyörű, csillogó, tiszta lesz a motortér.
aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Én mindíg azzal mosom és sose volt semmi baja az enyémnek.

Most dízel van de előtte meg benzines volt.

Ha tudnátok hogy amikor egy víz tócsába bele csapódik az autó csak 70-80 km/h-val akkor is legalább olyan erővel felcsapja a vizet mindenhová.

Furcsa is lenne ha beázna olyankor.

aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok videót láttam youtubeon, hogy csak gyorsan átmennek rajta mindig vele. Gondolom ha gondot okozna nem csinálnák üzletszerűen...
aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"töröld le a port aprólékosan, és szilikonozd be."

Szilikont ne! Va rengeteg szilikonmentes műanyagápoló, nem is drágák.

Magasnyomásúval én se mertem soha nekiesni. Sima slaggal már mostam motorteret, nem volt gond. Igen, annyi, hogy aprólékosan végig kell ecsetelni mindent, aztán leöblíted. De így is tökéletesen le lehet mosni.

Új (1 éves) autó motorterét is mostam már, amikor is a szekszerviz egy visszahívás alkalmával szanaszét locsolta a fékfolyadékot a motortérben.

aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem hulladék az autó akkor semennyire.

Más országokban előírás, hogy csak lemosott motorral viheted műszakira. Mit gondolsz ott mivel mossák?

aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mosd le, nem lesz vele gond. Egy a lenyeg a motor hideg! legyen, es ha a vezerlo ott a motorterben azt csomagold be.

egy autoval volt problema eddig az pedig egy espace volt a letezo osszes hibat bedobta es tiltott, meg ki nem lett szarogatva minden.

aug. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!