Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Füstöl, sipol és nehezen...

Füstöl, sipol és nehezen gyorsul az autó? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Talán valahol kifúj a turbó?

Tegnap még semmi baja nem volt este, most reggelre meg kb olyan 65-75%-on mehet a kocsi. Érezni hogy gyorsul a kocsi, hogy dolgozik a turbó, de nagy a füstje és jelentősen lassabban gyorsul.

Holnap lesz időm megnézni, de addig szeretnék kis infót gyüjteni, hátha van ötlet hogy hol induljak neki!

Köszönöm szépen!

Golf 4 1.9 tdi ARL



aug. 4. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd át a csövezést. Valaki beül nyomkodja a gázt. Úgy jobban lehet látni/hallani hol nyílt szét a cső/cooler. Általában a gumi cső hasad fel.
aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, tényleg csak egy cső valahol.

Ha kevésbé, akkor turbó kuka, nem erőltetném, amíg nem derül ki, nehogy felkapja az olajat

aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Át néztem most így nagyjából mert idegesít a dolog.

Az egr szelep elég taknyos meg kormos, mintha ott fújna ki valahol, merő korom az egész, érdemes lehet levenni és kitisztitani?

aug. 4. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:

#3: Ha kívülről kormos akkor igen, mindenképpen. De a tömítésszettet vedd meg mielőtt szétszeded


#2

aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké kösz a tippet, bárdiba elérhető ? Vagy rendelős?
aug. 4. 17:59
 6/10 anonim ***** válasza:

#5: Passz, ha rendelős is, az napra szinte biztos, hogy megvan.

Szerencsére már 7 éve nincs Golf IV-m, de annyira népszerű, hogy biztos elérhető gyorsan.

Reggel felhívod a helyi üzletet és ha nincs is pont náluk, délutánra lesz szerintem.

aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm uram !
aug. 4. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Reggel, amikor hideg a motor, próbálj szappanos vizet fújni a gyanús részre. Ha fúj, lesz buborék.
aug. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Leszedtem az EGR-t hát csoda hogy még menni birt az autó .

Turbónál ha a korom esetleg belekerül akkor vége, igaz? Óvatosan ott is ki kéne tisztitani mert taknyos

aug. 5. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább felkéne újítani a motort. Az a biztos.
szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!