Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehezen gyorsul az autó. Mi...

Nehezen gyorsul az autó. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
90-el mentem egy egy autó után amikor előzni akarom, visszateszem 5-ősből 4-esbe és mikor elkezdem az előzést azt tapasztalom, hogy alig gyorsul. Már többször jártam így és nem tudom, hogy mi lehet a hiba. Nemrég vettem az autót, igaz, hogy kicsit öreg (Astra F) de 100 lóerős benzines. Lehet, hogy a lambda szondával van baj? Amúgy nem eszik sokat, 6,5-7 a fogyasztás.
2010. máj. 6. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nézd meg a szőnyeget! Lehet, hogy beszorult a gázpedál alá!
2010. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hallottam már ilyenről de nem erről van szó.
2010. máj. 6. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha idősebb az autó, akkor vidd el kompressziómérésre, mert már lehet, hogy koptak a gyűrűk. Egyébként az első vagyok. Nekem is volt Opel Astra F-em!
2010. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Neked is volt vele ilyen problémád?
2010. máj. 6. 21:36
 5/10 omadjoe ***** válasza:
76%
nekem volt ehhez hasonlo problémám. ott a kuplungszerkezet törött el. és a tárcsát is tönkre vágta. elötte 2 hétig használtam napi szinten jelentösen tulterhelve. de a párom is egyszer telefonált, hogy pörög a motor pedig gázt nem nyomja. mit csináljon. én mondtam, h. fékezzen, és állitsa le a motort. hiba a gázpedál és az oldalbox közé beszorult a szönyeg. kidobattam vele, és a probléma megszünt. ha az autonál visszaváltasz, és a motor pörög, de az auto nem gyorsul, akkor a kuplunggal lesz a bibi. kuplung hol fog? nagyon fent, v. középállásban már tartja az auto magát emelkedönek felfelé? ha fent fog, akkor már csuszhat a kuplung, nincs megfelelö erö átvitel.
2010. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Lambda-szonda baja van vagy EGR-szelep. Nekünk is tönkre ment benne, levakíttattuk és az 1.4-es 90 lovas motor 210-et ment. 9 másodperc alatt már 100-on van. Az csak egy felesleges fojtás a motornak. Ha nem az a baja akkor is vakíttasd le, megéri. :D
2010. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt szeretném még kérdezni, hogy változott-e a fogyasztásod?
2010. máj. 7. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Az autónak egy olyan baja van ami keveseknek ismert.


A betegség neve: embléma probléma! :)

2010. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Opel probléma?
2010. máj. 8. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
20.18 vagyok: nem vettem észre, hogy többet enne. :D
2010. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!