Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az átlagostól nagyon eltérően...

Az átlagostól nagyon eltérően hangos személygépkocsikkal, motorkerékpárokkal, 22:00 óráig engedélyezett e a közlekedésük lakóterületeken belül? Mi írja ezt elő? Miért mond mást egy rendőrségi ügyeletes, és mást mond a belügyminisztérium.

Figyelt kérdés
Ezek a gépjárművek előszeretettel 19:00 tól 22:00 ig előszeretettel közlekednek lakot területen belül.A rendőrség azt mondja amikor ezt jelzik többen is, hogy 22:00 ig jogszerűen közlekednek, 22:00 után kéri a rendőrség a telefonos bejelentéseket.Ezzel az a baj, hogy azok akik aludnának, mert éjszakai műszakba kell menniük dolgozni azok nem tudnak a borzasztóan elviselhetetlen hangzavar miatt aludni.Volt hogy a rendőrségen azt mondták amikor meghallják ezeket a gépjárműveket, azonnal telefonon jelentsék be, a pontos helyszín, mennyi gépjármű stb, hogy az intézkedést több irányból megkezdhessék. Tegnap este telefonon jeleztük ezt a rendőrségre, ott azt mondták csak 22:00 óra után tudnak intézkedni. Ma érdeklődtem a belügyminisztériumnál, ahol megtudtam azt, hogy a rendőrség minden bejelentést ki vizsgál, bármikor történik. De ha a gépjárműveket motorkerékpárokat átalakították a műszaki vizsgákat követően, és ezeket használják azt azonnal üldözni kell mert átalakított járművel közlekedni tilos.Ezt a rendőrségnek is tudnia kell. Tehát, mondták nyugodtam be kell jelenteni a hangosan közlekedő járműveket, hogy azokat mi előbb kitudják vonni a forgalomból.Írásban a belügyminisztériumhoz lehet bejelentést tenni a pontos helyszínt megadva, és ők is tudnak intézkedni ez esetben. De hogyan? Kérdeztem. Hát a készenlétiek bevetésével.Van ilyen?
aug. 14. 15:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Alapból nem legális velük közlekedni, műszakin meg is bukik ha a gyárinál jóval hangosabb. Az más kérdés, hogy mivel nincs ellenőrizve a forgalomban(eleget), így meg tudják tenni, hogy műszaki után átépítik. Nincs elég rendőr aki betartassa a szabályokat.
aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Már több mint tíz éve megszűnt ez a 22 órás szabály. Egész nap ugyanolyan decibeles hazaérték van. Nem csak te találtad ki az egészet?
aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
minek költöztél oda
aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2. Nekem ezt mondta, telefonon az ügyeletes rendőr, meg még többeknek is. Ma személyesen voltam a bejelentéssel kapcsolatban a rendőrségen, fogadtak, meghallgattak, jegyzőkönyvezték, és tanácsokkal láttak el.Nem említették a 22:00 tól való bejelentést, sőt arra kértek amikor észreveszem ezt a hangzavar, Azonnal telefonon jelezzem, ők azonnal tenni fogják a dolgukat, mert nekik is teli a hócipő ezekkel a hangoskodókkal.

3. Minek költöztem oda? A te nyakad szakadt volna anyádba amikor a világra sz*rt! Te vagy az egyik hangzavaró e településen? A hozzászólásod, ezt igazolja.

aug. 14. 16:14
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el ezt a hosszú ömlengést, de hol is van az a hangoskodás? Egy, már nem fiatal férfi vett(hozatott) egy vadonat új Harley-t..ahogy beállt az udvarába, a szomszédok máris hívták a yardot..


azok jöttek is, és megkérték a pasit, feljelentés miatt decibelt mérnének..-tessék, volt a válasz...


akárhogy is mérték, megfelelt a szabványnak(ami alapján a műszaki vizsgán is átment)...


azóta is motorozik a gyönyörű mocijával...a szomszédok pedig valami igazságtalanságról beszélnek.

aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Párizs belterületén betiltották a gyári kivitelű Harley motorok használatát(éjjel)..még ha meg is felelt a műszakin.
aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nógrád megye, bivalybaszn*d településünkön egy T4 transporter széthullott kipufogóval repeszt hajnali 5-kor végig a településen kb 5 éve.

Ezek után ilyesmit itthon elvárni, hogy lakkossági igény a csendre....

aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindenkinek aki ilyenekkel szenved ajánlom a füldugó használatát, mert ismerve a rendőrséget ez így fog maradni jó darabig.
aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Már nem sokáig motoroznak, autóznak azok akik átalakították járműveiket. A lakosság is segít ebben. Mert azért az nem járja, hogy többen éjszakai műszak miatt este aludnának, de ezektől az állatoktól nem tudnak. Ma megint készülőben van valami ezt az üzemanyagkút kezelője mondta. Persze Ők is segítik ezeket a szabálysértő bűnözőket.Mert azok. Állatok!!!!
aug. 14. 16:44
 10/20 anonim ***** válasza:

2.

A lópikulát egyforma: 27/2008. (XII. 3.) KvVM–EüM együttes rendelet

Még elméletileg sem tudna egyforma lenni, mert akkor vagy nappal sem lehetne úgyszólván semmit sem csinálni vagy éjszaka nem aludna senki az országban.

aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!