Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkoló lámpa le meríti az autót?

Parkoló lámpa le meríti az autót?

Figyelt kérdés

Most értem be a munkahelyemre, és szóltak hogy kinnt a parkolóba fel kapcsolva maradt a parkoló lámpa.


Reggelig az le meríti az akkumulátort?


Ugye 0 helyzet állástól egyet még balra tekertem P-re és a jobb oldala így világít elöl hátul.



aug. 13. 21:55
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Mondjuk parkolólámpa, így egybe. Egyébként hivatalosan helyeztjelző, de ilyeneken ne akadjunk le.

PArkolófény, parkolólámpa.


De ha jó gyakoris analfabéta módjára szétszedjük, akkor az elsö szó melleknév, tehát egy lámpa ami parkol. Vagy egy fény, ami parkol.

aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Hivatalosan nem helyzetjelző hanem parkolólámpa :)
aug. 16. 00:55
 33/36 anonim ***** válasza:

Persze a KRESZ meg nem hivatalos:

"45. § (1) * Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani. A 6 méternél nem hosszabb, két méternél nem szélesebb és pótkocsival vagy más vontatmánnyal össze nem kapcsolt gépjárművet azonban lakott területen elegendő az úttest közepe felé eső egy-egy első és hátsó helyzetjelző lámpával vagy egy, előre fehér, hátra piros fényt adó lámpával kivilágítani."


Vajon miért nem a "hivatalos" megnevezést használják?

aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

33.

Egyrészrt mert már nem minden kocsin ugyanarról az izzóról/ledről van szó, másrészt meg - akár ugyanaz az izzó, akár nem - lehet, hogy más módon kell bekapcsolni a 2 esetben. Pl az egyik esetben nappali menetfényként szolgál és sötétben ráadja automatikusan a tompítottat, parkoláskor erre viszont nincs szükség és ezt onnan tudja, hogy parkolófényként kapcsoltuk be.

aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

34. Tehát ha pl. ugyanaz az izzó, mint sok esetben, akkor már 2 neve van, és nem hívhatom helyzetjelzönek, hane álló helyzetben pakolófénynek kell hívni, menet közben meg menetfénynek?


Pedig ahonnan idéztem, ott még csak nem is említenek "parkolófényt", nekem pedig a KRESZ a leghivatalosabb dokumentum etéren.

[link]

aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35.

A kreszben nyilván az van, ami minden kocsin megtalálható. Ha az lenne beleírva, hogy be kell kapcsolni a parkolófényt, akkor 10-ből 7 kocsi nem menne át a műszakin, mert nincs benne ilyen külön.

aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!