Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még hibridet venni...

Érdemes még hibridet venni vagy inkább később elektromos?

Figyelt kérdés

Van-e még értelme az öntöltő hibrid autónak? A lágy hibridnek semmi értelme, de nem tudom, hogy az öntöltő full hibridnek van-e még létjogosultsága, vagy inkább várjak még pár évet és vegyek teljesen elektromosat?

Ugye most még a hibrid valamivel olcsóbb, mint az elektromos és azért a töltőhálózatnak még fejlődnie kell, hogy hosszabb utakra kényelmes legyen az elektromos. De van-e értelme addig hibridet venni? El lehet-e majd adni 7-8 év múlva?



aug. 6. 09:28
A kérdező szavazást indított:
Van értelme
Nincs értelme
Egyéb, kifejtem
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Van értelme. Városban jelentősen kevesebbet fogyaszt egy sima benzinesnél, csendesebb stb. Mégis simán 1 seggel levezethetsz a horvát tengerpartra, ha ahhoz szottyan kedved.
aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezért. Most egy sima szívóbenzines Corsám van, az sem fogyaszt sokat, de a hibrid városban 4 literből megvan. Viszont nem járok sokat, évi max 12 ezret. Az elektromos még nem érné meg, mert csak egy panelgarázst bérlek, hosszú távra meg tervezgetni kell a töltést, pláne ha külföldre megyünk. Költözni nem tervezek, szóval ez a garázs maradna, de talán pár év alatt elterjedtebbek és összességében olcsóbbak lesznek a nyilvános töltők.

Igazából nem tudom, kell-e nekem elektromos egyáltalán 5-6 év múlva, vagy most megveszem a hibridet, aztán vígan elvagyok vele akár 12-13 évig is?!

aug. 6. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Öntöltő hibridre váltottam majusba legalább 6-8 évre. Minimális a szerviz igénye, városban vagy ingázni kiváló. Elektromost max megyén belüli kocsikázásra vennék valamint ha lenne napelemem.
aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Plug in hybrid. Városban elektromosan mész, ha kell akkor meg működik mint egy öntöltős.
aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Plug-in hibriddel az a baj, hogy csak hatalmas SUV van belőle és 15-16 millióba kerül. Az nekem méretre és árra is sok.
aug. 7. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!