Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik az elektromos...

Hogy működik az elektromos mód plugin hibridekben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy plugin hibrid autó 150LE-s benzinmotorral és 100LE-s elektromos motorral a hátsó tengelyen. Amikor kombinálva használjuk, akkor ez a két szám sosem adódik össze, hanem pl. 220LE lesz az össz-teljesítmény, ezt értem. De mi van akkor, amikor elektromos módban használjuk? Amíg van delej az aksiban, addig úgy megy, mint egy 100LE-s elektromos autó, vagy ott is van valamennyi veszteség?


Illetve ha elektromos módban lepadlózom, akkor mindenképp bekapcsolja a benzinmotort, vagy van olyan üzemmód, hogy EV-only és slussz? Gondolom ez típusonként eltérő lehet, szóval ha konkrét példát tud valaki, azt megköszönöm.


2022. febr. 10. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem sosincs benne csak onalloan elektromos mod. Az elektromos motor rasegit a benzinesre, egy kulon akksirol, amit meg menetkozben feltolt. Ez az egesz hybrid dolog az EU szigoranak koszonheto, mivel a gyartoknak kotelezo mostmar csokkenteniuk a karosanyag kibocsatast, es ilyen ugyeskedessel oldottak meg. Dizelesnel az adblue adalekkal ugyeskednek. Amelyik benzinesbe meg nem hybrid ott meg a turboval ugyeskednek. Sajnos az EU tonkreteszi az europai gepjarmugyartast.
2022. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Priusban úgy tudom bekapcsol a benzin motor is egy nagyobb gázadásnál de pl. egy Opel Ampera esetén amíg van elég delej az aksiban addig hajt a villany motor.
2022. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es Priusról tudok nyilatkozni, van külön gomb csak elektromos hajtásra, de nagyobb gázadásra kikapcsolja. Ennyi idősen nem érdemes használni, mert ha lemerül az aksi, hangos lesz a benzinmotor és erőlködve viszi az autót. Igazából az aksinak összesen a károsanyag kibocsátás, fogyasztás és automata váltó miatt van értelme, nem kell rendes automata váltó, cvt jobban bírja, csak nem túl kellemes, de valamit valamiért. Szerintem jobban megéri a sima szívóbenzin kevesebb hibaforrás miatt, ha nem kell valakinek az automata váltó. Ha automata kell, akkor Priust választanék.
2022. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, most látom csak, hogy plugin hibridet kérdezed. Akkor nem szóltam. (#3) Plugin hibrid a semmire nem jó kategória
2022. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2es Priusbol nem volt plug in.


A plug in alapvetően tud csak elektromos hajtást produkálni ilyenkor a villanymotor teljesítménye a mervado. Autója válogatja van ahol állítható hogy hibrid módban menjen pl autópályán mesz majd jön a város ott akarod a villany részt használni akkor atkapcsolod.


Létezik megoldás hogy villany only kiveve padlogaznal.


Kb ennyi autója válogatja hogy mit hogyan állítható de a villany módban a villany teljesítménye számít.

2022. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!