Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes újra elkezdeni a...

Érdemes újra elkezdeni a jogosítványt, ha 8 éve 5. Alkalommal is megbuktam?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem, de fele-fele arányban vannak azok, akik szerint ami nem megy, azt nem kell erőltetni, plusz csak gondokat okoznék másnak az úton/ a nem vagyok már olyan fiatal, tök jól alakul minden az életemben, mindent megoldottam eddig, nehogymár ez ne legyen meg.


Mivel 2-3 év múlva szeretnék szülni, elég nehéz lesz, még ìgy a nagyvárosban is autó nélkül vinni a gyereket ide-oda, főleg mert párom 0-24 használja a sajátját. Szüleim is messze laknak, nem szívesen mennék már gyerekkel tömegen.


Eddig tök jól megoldottam, semmilyen alternatív megoldás nem zavart, plusz olcsó volt, de úgy vélem lesz hátránya ha nem vezetek.


Viszont csak automatával mennék tovább. Ezzel is meg lenne kötve a kezem egy kissé, de a váltó miatt túl sokat idegeskedtem, így apa javaslatára az 5. Alkalommal már automatával mentem. Magabiztosabb is voltam, de sajnos egy ismeretlen útszakaszba botlottunk, és ott is benéztem egy jobbkézszabályt.


Ezt azért írom le, hogy kerek legyen a kép, miért ellenezték oly sokan, hogy ilyen szarvashibákat vétve nem lenne szabad vezetnem, mert ha nem figyelek mindenre ez máskor még sokkal nagyobb gond lenne mindenkinek. :(



aug. 4. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
9-es, nem, nem voltam PÁV vizsgán, mert sajnos nem lett volna pénzem folytatni, édesanyám feladta, azt mondta lett volna lehetőségem megcsinálni, nem éltem vele, béna voltam, az összes önbizalmam eltaposta ezzel kapcsolatban, és további pénzt erre nyilván nem áldozott. 8 év alatt rég elévült a PÁV vizsga igénye, ígyis-úgyis újra kellett volna kezdenem az egészet, mert a 2 éves kreszem is lejárt. Szóval PÁV vizsga nélkül nem vagyok képben képességeim illetően. Rengeteget segítettem pszichológusoknak reakcióidő tesztekben, igazából a PÁV is ilyesmit mér. Gyorsan és pontosan reagáltam ezekben a tesztekben azt mondták. :O
aug. 4. 14:38
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

#6: Alapesetben igen, de ha mondjuk 17 éves kora körül ugrott neki, amikor még gyakorlatilag nulla önállóság, felelősségvállalás, felnőtt életbeli kihívás nem jött szembe az emberrel. Van egy kis esély rá, hogy változott, érett. Különösen, hogy a vezetésnél sokkal-sokkal komplexebb dologra alkalmasnak gondolja magát. Ha egy gyerek életbentartása, majd értékes felnőtté nevelése szintű multitaskingra alkalmas, akkor jó eséllyel a vezetésre is.

Egyéb esetben én is azon vagyok, hogy nem kell mindenkinek vezetni, nem mindenki alkalmas rá.


#3

aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

" Sok embert megkérdeztem, de fele-fele arányban vannak azok, akik szerint ami nem megy, azt nem kell erőltetni, plusz csak gondokat okoznék másnak az úton/ a nem vagyok már olyan fiatal, tök jól alakul minden az életemben, mindent megoldottam eddig, nehogymár ez ne legyen meg. "


28 évesen nem vagy már olyan fiatal? :) Hmm.. Akkor én 26 évesen férfiként már kezdjek aggódni? :) Ugyanmár... Ez nettó hülyeség... Az én véleményem az, 40 éves korig az ember fiatalos, de már nem mondják rá azt, hogy mai csirke. 50-60 éves korosztály között is vannak fiatalosabban öltözködő emberek, fiatalosabb és lazább gondolkodásmódú emberek, és vannak akik kimondottan jól tartják magukat.


" Eddig tök jól megoldottam, semmilyen alternatív megoldás nem zavart, plusz olcsó volt, de úgy vélem lesz hátránya ha nem vezetek. "


Ha tudnád mennyien csinálják a jogsit 40-55 éves kor között... Rengetegen. De tényleg.


" Viszont csak automatával mennék tovább. Ezzel is meg lenne kötve a kezem egy kissé, de a váltó miatt túl sokat idegeskedtem, így apa javaslatára az 5. Alkalommal már automatával mentem. Magabiztosabb is voltam, de sajnos egy ismeretlen útszakaszba botlottunk, és ott is benéztem egy jobbkézszabályt. "


Semmi gond. Ha úgy érzed csak automatával megy és neked könnyebb lenne és lesz úgy, akkor vizsgázz azzal, és vegyél automatát. Nem lesz belőle hátrányod. Elvezetgeted a saját kis autódat majd, ezen ne idegeskedj.


" Ezt azért írom le, hogy kerek legyen a kép, miért ellenezték oly sokan, hogy ilyen szarvashibákat vétve nem lenne szabad vezetnem, mert ha nem figyelek mindenre ez máskor még sokkal nagyobb gond lenne mindenkinek. :( "


Az alap kötelező 30 óra csak egy felmérés tulajdonképpen, hogy el tudsz-e kezdeni boldogulni a közlekedésben a jogosítvány megszerzése után, vagy sem. Ha neked 50-60 vagy akár több órát kell venni hogy magabiztos legyél, akkor annyit vegyél. Nem kell mindjárt a 30 óra után elmenni vizsgázni ha nem érzed magad biztosra, és ezt lehet közölni az oktatóval és az autósiskolával is. Addig menj amíg úgy be nem ülsz a volán mögé, hogy nincsen rajtad stressz. Se azon hogy vannak még mögötted az autóban más tanulók is, vagy akár vizsgán rajtad és az oktatón kívül a vizsgabiztosod. Ezt akkor fogod magadon látni és érezni, ha MAGABIZTOSAN tudod és ismered is a KRESZ-t, és tudod is alkalmazni a gyakorlatban. A gépkocsi kezelés másodlagos, azt egy 10 éves is elvezeti.

aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nem érdemes.
aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy a kérdezőben felmerült a gyerekvállalás mint meggondolandó kérdés, nagyon is okos dolog. Először azt gondoltam, hogy valami figyelemzavar miatt nem megy a vezetés. Ennyi sok embernél van, nem érdemes lemondani a saját gyerekről miatta. Viszont kiderült, a férj autista, erős gyanú szerint a kérdező apja és nagybátyja is az, a testvére is problémákkal küzd, így már nagyon nagy a valószínűsége, hogy a születendő gyerek a felsorolt problémák valamelyikével fog küzdeni. Maga a kérdező is szorongással és depresszióval küzd, tehát nála is befigyel a pszichés terheltség (ezt most nem bántásból mondom, együttérzek, de sajnos ez van). Kérjenek genetikustól tanácsot a gyerekvállalás előtt. Lehet, hogy inkább az örökbefogadás vagy a gyerekmentes élet lenne nekik való.

Az autizmus akkor is gyakran öröklődik, ha az egyik ágon van érintett felmenő, de itt az apai és az anyai vérvonal is tele van vele. Ha pechesek, nagyon súlyos állapotú, agresszív és egész életében ápolásra szoruló autista gyerek is születhet. De ezt inkább genetikus szakember mondja meg, én nem rendelkezem orvosi, pszichiáteri vagy genetikusi végzettséggel.

A kérdezőnél lehetséges, hogy önmagában a depresszió okozza a figyelemzavart, az a betegség képes ilyet okozni. De lehet ADD vagy ADHD, vagy más figyelemzavar is a háttérben. Ha amúgy jól funkcionál az életben, nem biztos, hogy érdemes diagnosztizáltatni, mert inkább hátrányt okoz az életben, mint előnyt. A depresszióját meg gondolom, kezelik egy ideje, kérjen tanácsot a pszichiáterétől vezetés ügyben, bár én a helyében elengedném ezt a vezetés témát, hiszen egyrészt a férje vezet, majd ő fuvarozza a gyereket, valamint fel lehet nevelni a gyereket tömegközlekedve is, Engem se furikáztak autóval gyerekként és itt vagyok (mindkét szülőm diplomás). Ha elég jó közlekedésű helyen él a kérdező, és a munkájához se elengedhetetlen az autóvezetés, akkor éljen boldogan jogsi nélkül, nem kötelező az.

aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!