Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes újra elkezdeni a...

Érdemes újra elkezdeni a jogosítványt, ha 8 éve 5. Alkalommal is megbuktam?

Figyelt kérdés

Sok embert megkérdeztem, de fele-fele arányban vannak azok, akik szerint ami nem megy, azt nem kell erőltetni, plusz csak gondokat okoznék másnak az úton/ a nem vagyok már olyan fiatal, tök jól alakul minden az életemben, mindent megoldottam eddig, nehogymár ez ne legyen meg.


Mivel 2-3 év múlva szeretnék szülni, elég nehéz lesz, még ìgy a nagyvárosban is autó nélkül vinni a gyereket ide-oda, főleg mert párom 0-24 használja a sajátját. Szüleim is messze laknak, nem szívesen mennék már gyerekkel tömegen.


Eddig tök jól megoldottam, semmilyen alternatív megoldás nem zavart, plusz olcsó volt, de úgy vélem lesz hátránya ha nem vezetek.


Viszont csak automatával mennék tovább. Ezzel is meg lenne kötve a kezem egy kissé, de a váltó miatt túl sokat idegeskedtem, így apa javaslatára az 5. Alkalommal már automatával mentem. Magabiztosabb is voltam, de sajnos egy ismeretlen útszakaszba botlottunk, és ott is benéztem egy jobbkézszabályt.


Ezt azért írom le, hogy kerek legyen a kép, miért ellenezték oly sokan, hogy ilyen szarvashibákat vétve nem lenne szabad vezetnem, mert ha nem figyelek mindenre ez máskor még sokkal nagyobb gond lenne mindenkinek. :(



aug. 4. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem.
aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Van, aki nagyon tehetségtelen az autóvezetéshez. Nem muszáj vezetni, a párod autója elég lesz. Ha jó a tömegközlekedés, ellesztek vele.

Még akár egy nem diagnosztizált figyelemzavar is lehet az oka, hogy nem megy.

aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem valószínű.

Nem az automatán múlik.

Aki alkalmatlan, az mindennel alkalmatlan. A váltókezelés készség szintre fejleszthető pár óra alatt.


Azt kell megvizsgálni, hogy mentálisan értél-e már annyit az előző próbálkozás óta, hogy egy ilyen összetett feladatot el tudj végezni, mint a vezetés.

Nyilván nagy valószínűséggel igen, ha egy gyerek felnevelése komplexitású dologra alklamasnak érzed magad.

aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Teljesen egyértelmű számomra, hogy van figyelemzavarom. Nem diagnosztizált, nő vagyok, 28 éves, az én gyerekkoromban nagyon-nagyon kevés gyereket küldtek bármivel is.


Szorongásos-depresszió diagnózisom az viszont van, akkor is szorongtam, amikor vezettem.


PhD hallgató vagyok, van mesterdiplomám is, egyetem oktattam korábban, most fogok váltani munkát, mert nem fizetik meg sajnos és annyira nem szeretek kutatni. :/

aug. 4. 13:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Diagnosztizált figyelemzavarral élő embereket ismerek, akik vezetnek. Bár valószínűleg ehhez kellenek olyan skillek is, amihez a diagnózis sem ad teljes bizonyosságot.
aug. 4. 13:51
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as, ez nem mentális érettség függvénye. Felnőtt ember a kérdező, nem kiskorú. Inkább az agyában van valami, amitől nem megy. Ez lehet figyelemzavar, szorongás, autizmus, akármi.

Attól, hogy egyes figyelemzavarosaknak jól megy a vezetés, még van, akinek nem fog menni. A figyelemzavarok se egyformák. Van, aki nagyon nehezen tudja osztani a figyelmét többfelé, más az ingerfeldolgozása, stb.

aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Autizmussal élő ismerőseim (enyhe persze) tök jól vezetnek. Párom is az, nekik inkább az emberi kapcsolatokkal, mások érzéseinek megértésevel, adekvát tarsas reakciókkal, mások helyzetébe belegondolással van gondjuk. Párom az őrületbe tudott kergetni ezzel, amíg elfogadtam, hogy ő ilyen. De minden másban meg nagyon megbízható, nagyon korrekt stb. Sajnos vannak poénjaim, amiket rossz néven vesz; mert a viccet sem feltètlen értik jól, bár ő egy másik ismerősömhöz képest ebben is elég jó. Ezért hívják spektrumzavarnak.


ennyi tapasztalattal mögöttem az édesapám is rajta lehet a spektrumon, a bátyja még ennél is erősebben. Ilyen szinten nagyobb gond azon gondolkodnom, ha lesz egy súlyos ADHDs vagy autista gyerekünk, húgom pl: enyhe értelmi sérült. De nincs rá garancia, hogy baj lesz, csak ezért nem akarok lemondani a gyerekvállalásról.

aug. 4. 14:12
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
Senkit nem érdekel a gyerekvállalásod. Nem vagyunk pszichológusok. A jogosítvány volt a kérdés, amire a leírásod alapján egyáltalán nem vagy alkalmas.
aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 krwkco ***** válasza:
85%

Voltál PÁV vizsgálaton? Átmentél?

Akkor akik teszteltek és ez a szakmájuk, alkalmasnak találtak. A gyakoris megmondók többsége szerint nem vagy alkalmas. Kinek a véleménye megalapozott?

Csak keress egy jó oktatót. Ha 5-10 óra után nem érzed hasznosnak, ahogy tanít, keress másikat. Akár többször is.

aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül bunkó választ nem kell adnod, ha semmilyet nem tudsz és nem is érdekel az egész, és már más is leírta, hogy nem vagyok alkalmas, mert az ilyen kellemetlenkedő emberek véleményére ugyanígy nem kíváncsi a kutya se. :) Az egyik válaszoló felvetette azt a kérdést, hogy alkalmas vagyok-e gyereket vállalni, csak ezért írtam le a körülményeket pl.
aug. 4. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!