Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy BMW E39 530d....

Adott egy BMW E39 530d. Automata váltó vagy manuális inkább? Itt hibákra gondolok, hogy vane típus hiba stb...

Figyelt kérdés

aug. 1. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Manuális. Hacsak nem ingyen adják az automatást.

Egyszer egy szerelö mondta nekem egy E38-nál, és az sem ma volt, hogy ha automatás, akkor bele kell számolni az automata felújítását, jobb ha már eleve hibásan veszem mert úgyis szar lesz, csak így még általábn olcsó is.

Erre a maásik szerelö, hogy ez akkor éri meg, ha ingyen van az autó, mert annyiba kerül az automatát javítani, amennyit ér az autó.

aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az általad írt típusba gyárilag kissé alulméretezett GM váltókat tettek. Ez nemcsak a chiptuningnak szab gátat, de mindegyikben lehal kb. fixen, mégpedig 500 ezer km környékén. De ennyi már majdnem mindegyikben benne van.


Felújítása 1 - 1,2 millió forint körül mozog mindennel együtt.


Én olyat keresnék, ami már fel van újítva, mert egy fullos állapotú 530d is 2 - 2,5 millió ft közötti értékkel bír a használtautó-piacon, tehát nem gazdaságos túlságosan a felújítás.


Vagy marad a manuális, de abból jóval kevesebb van.

aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Manuális nyilván kevesebb a hiba forrás, hosszabb életű a váltó, de kuplung és kettős tömegű csere beköszönhet, automata nyilván kényesebb és drágabb is a javítás. De egy ilyen öreg autónál, amelyből már nincs választèk, ne ez legyen a perdöntő, hanem az állapota, a kasztni elsősorban majd a műszaki általános állapota.
aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Öreg dízel bmw-ből egyiket se, a váltó lesz ott a legkisebb gondod..
aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Ne vegyél bmwt, pláne ilyet, volt már nekem, utáltam, minden baja volt (és még csak 12 éves volt), 10 hónap alatt sikerült eladnom és búktam vagy félmillát.
aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Nekem meg 13 éve van meg, mára 24 éves, és mindig azt veszem elö, amikor az új szervizben van.


Igaz nem 530d, hanem V8, de 530d volt a totalcaron 1,2 millió kilométerrel. Nem olyan szarok, ha nem tescogazdaságos olajjal vannak etetve, meg nem klg gyújtógyertyát raknak bele.

aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
E39-E46 típusokból csak benzinest mernék automatát venni, azokban máig a megbízhatóbb ZF váltó volt. Dízelben GM amely nem az ilyen 150-200 lovas kocsikhoz volt méretezve.
aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#5


Jolvan 🤣🤣🤣 nem kértünk dilettáns véleményt, és a kérdező sem kettővel odébb lévő generációkra volt kíváncsi. A hozzád hasonló tulajdonosok miatt kotlanak le a BMW-k, akik nem tudják hogy mit vesznek, nem foglalkoznak vele, aztán sírnak hogy xar.

aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8# igazad van, bár nem tudom honnan vetted hogy melyik generációról ír, nem említette.
aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel írta hogy 12 éves, és nekem az jön le, hogy az elmúlt néhány évben történhetett, így egyértelmű (számomra). De igazából mindegy.
aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!