Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai benzines autókban már nem...

Seila kérdése:

Mai benzines autókban már nem szükséges sosem cserélni az üzemanyagszűrőt?

Figyelt kérdés

A héten kérdeztem két szervizben is, hogy szeretném cseréltetni az üzemanyagszűrőt. Nem ócska szervizt kérdeztem, hanem az egyik márkaszerviz volt.

Azt kérdezték, hogy milyen kúton szoktam tankolni és milyen benzint.

Mondtam hogy kizárólag csak OMV 100-ast tankolok és évente kétszer öntök bele oktánszám emelő adalék löttyöt. Mondták hogy hát akkor tök felesleges cserélni a benzin szűrőt.

Most tényleg nem kell cserélni, vagy csak nem akaródzott nekik, mert macerás a csere?

Még ha úgy van ahogy mondták, na de a benzin nem marja szét idővel az egész szűrőt?

Az autóban 140 ezer km van.



júl. 27. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10 éves autó, az mai?! :D Végülis a 20 évvel ezelőtti H Astrámban is csak a tankban volt egy beépített szűrő, felhasználó által egyszerűen nem cserélhető módon. Sosem tömődött el, vagy nem voltak vele gondok.

100-as benzinhet oktánszámnövelőt lötybölni ehhez a "versenygéphez" totál felesleges, nettó pénzkidobás, de te tudod...

júl. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a Hyundai-ban is tankszűrő van. Meghatározott csere intervalluma nincs. Ameddig problémát nem okoz nem szokták cserélni.
júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11

A korához képest még mai autónak számít, mert ilyen szívó benzines motort gyárt továbbra még a Mazda meg talán a Kia is.


"100-as benzinhet oktánszámnövelőt lötybölni ehhez a "versenygéphez" totál felesleges, nettó pénzkidobás, de te tudod..."


Tudom hogy sokan kegyetlen filléresek. :P

Nem azért veszem a csoda löttyöt, hogy emelje az oktánszámot, hanem hogy tisztítsa át az injektorokat, katalizátort stb. így mondták.


12

Értem, köszi. :)

júl. 28. 17:18
 14/14 anonim ***** válasza:
Ismerős 2014-es TSI-jében épp most kell, tehát kell cserélni.
júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!