Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az átalakítási engedélynek mi...

Az átalakítási engedélynek mi a menete, és milyen alkatrészek esetén szükséges?

Figyelt kérdés

A minap voltam műszaki vizsgán, de elhajtottak, mert nincs a forgalmiban a sport dob. Visszakerül majd a gyári, viszont tervezek autót váltani idén, és ha majd úgy lesz később pénzem, cserélnék/cseréltetnék rajta 2 dolgot:


- típusspecifikus, az autóhoz gyártott sport végdob

- E-jeles első és hátsó lámpa


A kipufogót, tapasztalati úton azt gondolom, szükséges engedélyeztetni, de nem tudom, hogy ide sorolandók-e a lámpák.

Olvastam, hogy 109e forint az átalakítási engedély.

Amennyiben a lámpákhoz is engedély szükséges, abban az esetben mindenre külön ki kell fizetni a fentebbi összeget?


Előre köszönöm a segítséget!


jún. 2. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Lámpa, ha E jeles elvileg nem kell bejegyezni.

A kipufogóhoz meg nagyvonalakban, de igaz kb. minden átalakításra.

Kell a TÜV a beépítendő alkatrészhez, meg a számla a vásárlásról

Aztán egy szakvélemény a TÜV Rheinland KTI-től, amiben tanusítják, hogy a konkrét autóhoz jó lesz.

Aztán számla beépítésről, majd átalakítási kérelem az NKH-nál

Ha elfogadják/engedélyezik akkor soron kívüli műszaki.


De a legbiztosabb, hogy a rendelkezésre álló papírokkal, konkrét elképzelésekkel bemész a lakóhely szerinti NKH-hoz és előadod pontosan mit szeretnél, ők meg kedv függvényében megmondják mennyire akarnak megsz/patni és mit kérnek majd.

jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
jún. 3. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!