Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai benzines autókban már nem...

Seila kérdése:

Mai benzines autókban már nem szükséges sosem cserélni az üzemanyagszűrőt?

Figyelt kérdés

A héten kérdeztem két szervizben is, hogy szeretném cseréltetni az üzemanyagszűrőt. Nem ócska szervizt kérdeztem, hanem az egyik márkaszerviz volt.

Azt kérdezték, hogy milyen kúton szoktam tankolni és milyen benzint.

Mondtam hogy kizárólag csak OMV 100-ast tankolok és évente kétszer öntök bele oktánszám emelő adalék löttyöt. Mondták hogy hát akkor tök felesleges cserélni a benzin szűrőt.

Most tényleg nem kell cserélni, vagy csak nem akaródzott nekik, mert macerás a csere?

Még ha úgy van ahogy mondták, na de a benzin nem marja szét idővel az egész szűrőt?

Az autóban 140 ezer km van.



júl. 27. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Sosem kell
Legalább egyszer kell
11 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amelyikben az üzemanyagtankban van, abban sosem kell amíg nincs vele probléma. Ha cserélve van az üzemanyagpumpa, akkor érdemes cserélni a szűrőt is, különben nem.
júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogy az enyémben hol van benzinszűrő.

Az üzemanyagpumpát minek kell cserélni?

júl. 27. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

#2


Akkor kell cserélni, ha tönkremegy és már nem küldi a benzint :)


Egyébként pont az volt a baj, hogy márkaszervizet kérdeztél meg. A legtöbb esetben ott kóklerek dolgoznak, nem valódi szakemberek. Ami nekik nincsen benne a gyári előírásban, az nem is létezik. Ha pedig a gyártó 30 ezres olajcsere periódust ír elő, akkor még saját kérésre sem csináljak meg 10-15 ezrenként. Nevetséges.


Visszatérve, 50 ezrenként szerintem érdemes kicserélni az üzemanyagszűrőt. Nem létszükséglet, de nem véletlenül tették az autóba. Az injektorok megköszönik hosszú távon.

júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3


Értem, köszi. :) Akkor keresek olyan szervizt ahol hajlandóak kicserélni.

júl. 27. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs cserélhető szűrő akkor mit cserélsz? Milyen autó? Ha az Unix/Bárdi hoz rá szűrőt akkor valószínűleg van. És akkor érdemes cserélni.
júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5


Hyundai i40 2.0 GDI, évjárat 2014

júl. 27. 23:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt nem, de minden mást majd igen.
júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7

Hogy érteed?

júl. 27. 23:36
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Úgy hogy egy hulladék.
júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem vagy egyértelmű. Micsoda hulladék? Az Unix cuccok?
júl. 27. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!