Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszélyes új, felső...

Mennyire veszélyes új, felső középkategóriás autót Budapesten közterúleten tartani?

Figyelt kérdés
Gyári riasztó lesz benne, rendeltem hozzá. Skoda Octavia, új. Belváros széle. Még sosem volt új autóm, és nem tudom, hogy vannak ma az autólopások

júl. 27. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy sima kozepkategorias auto. Pesten nem fog kitunni a tomegbol. A gyari riaszto kb. semmit nem er benne.

Ha ennyire felted berelj neko egy melygarazst.

júl. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem is a lopástól félteném, hanem hogy egy suzukis nagymama meghúzza vagy egy részeg drogos lehányja.
júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-esnek. Lehet, hogy sima középkategóriás, nyilván ez felszereltségtől függ. Nem ez volt a kérdés lényege.
júl. 27. 20:24
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem felso kozepkategorias auto. Egy kozeokategorias low cost markaja a volkswagen csoportnak. Tobb szazezer ennel dragabb auto parkol az utcan Pesten.

Ha ennyire felted es nyugtalanit a parkolas, akkor erodon felul vasaroltad.

júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem is az volt a kérdés, de feltehetted volna minősítés nélkül is a kérdést.

Jó hogy nem már prémiumnak írod.

júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel, hogy mennyire lopnak autót Budapesten. Nem az a lényeg, hogy hogyan fogalmaztam a kategóriáját, meg hogy mennyire "féltem". Ha egyszerűbb lenne, akkor is félteném, ha drágább, akkor is. Az nem félti, aki nem normális. Nem kell eljátszani, hogy milyen laza az, aki ettől nem tart, vagy felülvásároltam magam, ha féltem. Én egész egyszerűen a mai autólopási helyzetre és egy ilyen márka ilyen riasztója esetén. Azt nem tudom elhinni, hogy a gyéri riasztó semmit nem ér, és hogy egy ilyen gyártónak az lenne az érdeke, hogy te utólag beszerelt riasztókat használj Tehát az is érdekel (hozzáértőtől), hogy valóban mi az értelme és hatásfoka egy gyári skoda lopásgátlónak, riasztónak.
júl. 27. 20:38
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös. Igen, hát az borzasztó lett volna, ha prémiumnak írom. Nagyon megsértettem volna vele a BMW-seket. Ez tűrhetetlen lett volna részemről. Nem is értem magam, hogy vettem a bátorságot, hogy a középkategória elé odaírtam, hogy "felső". Milyen világot élünk, hogy ilyen emberek vannak, mint én...
júl. 27. 20:40
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

A személyautó lopások száma drámaian csökken évről évre. Budapesten van kb 750.000 autó, 2023-ban 103 (!) autólopást regisztráltak. Ennek is nagy része a rendőrség nyilatkozata alapján "járó motoros" lopás volt, vagyis amikor a madár megállt a bolt előtt és úgy hagyta a kocsit járva, benne kulccsal, hogy "mennyen a légkondi" és valaki beleült és elhajtott...


Összehasonlítás képpen a 90-es években 10.000 (tízezer!) körüli személyautót loptak el évente.


Szóval én attól nem félnék, hogy ellopják a kocsidat, az autólopás már régen nem annyira elterjedt. Csak az alkatrészeket tudják használni de ahhoz legtöbbször nem lopják el az autót - egy fényszórót, katalizátort, valami elektronikát, stb.. pikk pakk 2 perc alatt kitépnek a kocsiból ott helyben az utcán, nem kell érte ellopni a kocsit.


Én a belső kerületekben (sőt, sehol, ahol ami nem kertesházas rész, tehát nem csak te állsz a házad előtt) nem tárolnék pesten drága autót. Összecseszik, karcolják, megtörik és elhajtanak, lehugyozzák, feltörik... Aztán az anyagi kár jelentős.

júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-asnak: Nagyon köszönöm az első értelmes és hasznos választ! Én olyan helyen tárolom, ahol a mostani autómat is 8 éve, és azelőttit is 8 évet, és itt viszonylag jó a közlekedés, még nem húzták meg, nem vizelték le őket. Ez egy szervízút egyébként, és ha ott nincs hely, akkor pedig járdán van kialakítva parkolórész messze a közlekedő autóktól. Én pont az autólopásos részre voltam kíváncsi. Tőlem loptak már el itt kocsit a 90-es években, egy 123-as Mercit, de akkor még volt kormányzár, amit lefeszítettek, a fél kormányt szétfaragták, nem volt semmi elektronikus lopásgátlás, a riasztó sípolása nem érdekelt senkit. Pár nap múlva meglett a külvárosban, mikor kifogyott a gázolaj, otthagyták egy utcában. De azóta tőlem nem loptak autót, de új autóm sem volt még soha.
júl. 27. 21:04
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően 3 fő kategóriája volt régen (értsd - 90', 2000-es évek) a lopásoknak, de mindhárom ugyan arra vol visszavezethető: Könnyű volt a (nem létező) biztonsági rendszereket kijátszani és lassan dolgozott a rendőrség (nem voltak rendszámfigyelő VÉDÁk, kamerák mindenhol, stb..):


1. A hülyegyerekek ellopták az autót, hogy csapassanak vele hétvégén aztán mikor kifogyott a benya otthagyták. Meg tudták tenni, mert az én audi 80-asomat pl. egy laposfejű csavarhúzóval is ki lehetett nyitni és el lehetett indítani :)

2. A profi autótolvaj bandák akik aztán "legaliztálták" a kocsit (kireszelték az alvázszámot, stb..). Ezeket akkor még meg lehetett oldani okosba, hogy tiszta papírt kapjon illetve keleltre lehetett exportálni. Ahogy ide is hordták a nyugati lopott kocsikat. Ez ma már nem igazán működik és jellemző

3. Aki alkatrészért lopta a kocsit, majd ami nem kellett belőle attól megszabadult. Ez mai napig jellemző, de az igazán drága dolgokat amiket megéri lopni, mint pl. a kormány (légzsákkal), lámpatestek, katalizátor, középső műszeregység... Percek alatt ki lehet szerelni az autóból ott az utcán, nem kell hozzá ellopni. Sokkal kisebb a lebukás kockázata is, mert pesten kutya nem törődik azzal, ha valaki benn ül egy kocsiban és szerel. Rá se néznek az emberek. De ha le is bukik mert a tulaj észreveszi elszalad és kész, 10-ből 9 ember nem fogja visszatartani, a rendőrség meg tuti nem ér ki sehova 2 perc alatt.

júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!